Liga A, etapa a 26-a. Derby-ul rundei se joacă la Plopeni

Sport (Categoria articolului)

UPDATE - Delegările arbitrilor şi observatorilor.
Pe parcursul a trei zile de la sfârşitul acestei săptămâni au loc meciurile etapei a 26-a. Nu sunt meciuri cu prea multă miză, poate cel mai interesant fiind cel de la Plopeni, acolo unde poposeşte liderul autoritar al campionatului, CS Păuleşti. Iată programul complet:

vineri, 13 mai, ora 18.00
Plopeni: CSO Plopeni – CS Păuleşti
În tur, 1-1 (Puiuleţ – Ciobanu).
În etapa precedentă, Unirea Urlaţi – CSO Plopeni 0-2 (Puiuleţ, Copilu) / CS Păuleşti – Astra II 10-1 (Ciobanu 4, Neagu, Nae, L. Dumitru, Bărăgan, A. Gheorghe autogol, Cocoş – Lazăr).
În ediţia trecută de campionat: CS Păuleşti – CSO Plopeni 2-0 (M. Mihai 2) / CSO Plopeni – CS Păuleşti 1-0 (Căpraru).

Arbitri: Andrei Moroiţă - Cătălin Popovici, Cristian Lefter.
Observator: Marian Deaconu.

sâmbătă, 14 mai, ora 11.00
Băneşti: FC Băneşti – Avântul Măneciu
În tur, 1-2 (Petrescu – C. Stoian, Stoica).
În etapa precedentă, Progresul Drăgăneşti – FC Băneşti 0-5 (Roşu, Stăncescu, Nicuşor autogol, Băcioiu 2) / Avântul Măneciu – Unirea Cocorăştii Colţ 10-0 (Cârstocea 6, D. Stoian, C. Stoian, Sârbu, Ciobanu).
În ediţia trecută de campionat, Avântul Măneciu – FC Băneşti 1-2 (Codreanu – Dobrinoiu, Hromei) / FC Băneşti – Avântul Măneciu 4-1 (Dobrinoiu, Turcu, Burloiu 2 – Cârstocea).
Arbitri: Laurenţiu Piciu - Gabriel Enache, Andrei Dan.
Observator: Ion Andreoiu.

Blejoi: CS Blejoi – Teleajen Văleni
În tur, 0-0.
În etapa precedentă, AFC Brebu – CS Blejoi 1-7 (Bunea – Prodan 2, Ivan 3, Dr. Gheorghe, Cr. Vasile) / Teleajen Văleni – Găzarul Surani 4-0 (Milu, Cernea, M. Grigore, Tudorache).
În ediţia trecută de campionat: CS Blejoi – Teleajen Văleni 3-0 (Cr. Vasile, Ivan, Iordache) / Teleajen Văleni – CS Blejoi 1-1 (Cruceru – Cr. Vasile).

Arbitri: Bogdan Zahiu - Sorin Nistor, Gabriel Răduţă.
Observator: George Negoiţescu.

Ploieşti: Astra II – AFC Brebu
În tur, 4-3 (Jipa 2, Nicorescu, Răileanu – B. Dumitru 2, Ciobotaru).
În etapa precedentă, CS Păuleşti – Astra II 10-1 (Ciobanu 4, Neagu, Nae, L. Dumitru, Bărăgan, A. Gheorghe autogol, Cocoş – Lazăr) / AFC Brebu – CS Blejoi 1-7 (Bunea – Prodan 2, Ivan 3, Dr. Gheorghe, Cr. Vasile).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.

Arbitri: Robert Nuţu - Sebastian Păduraru, Adrian Dumitrescu.
Obserrvator: Constantin Safta.

Tufeni: AS Tufeni – Unirea Urlaţi
În tur, 2-0 (Bridinel 2).
În etapa precedentă, CS Ceptura – AS Tufeni 4-1 (Pura 2, Cr. Vlad, Lascu – Vane) / Unirea Urlaţi – CSO Plopeni 0-2 (Puiuleţ, Copilu).
În ediţia trecută de campionat ambele au evoluat în Supeliga B, AS Tufeni – Unirea Urlaţi 2-1 / Unirea Urlaţi – AS Tufeni 2-1.

Arbitri: Mădălin Dicu - Florin Bureaţă, Ionuţ David.
Observator: Florinaş Piciu.

sâmbătă, 14 mai, ora 18.00
Breaza: Tricolorul Breaza – CS Ceptura
În tur, 2-1 (Stan, Bunea – Costache).
În etapa precedentă, CS Cornu – Tricolorul Breaza 4-0 (Şovăială 2, Jinga 2) / CS Ceptura – AS Tufeni 4-1 (Pura 2, Cr. Vlad, Lascu – Vane).
În ediţia trecută de campionat, CS Ceptura – Tricolorul Breaza 0-1 (Cojocaru) / Tricolorul Breaza – CS Ceptura 5-0 (Istrate 2, Vintilă 2, Muşea).
Arbitri: Ionuţ Neagu - Alin Ionică, Gabriel Ţene.
Observator: Mihail Ionescu.

duminică, 15 mai, ora 11.00
Cocorăştii Colţ: Unirea Cocorăştii Colţ – CS Cornu
În tur, 1-3 (Brulea – Ov. Gheorghe, Zamfir, I. Gheorghe).
În etapa precedentă, Avântul Măneciu – Unirea Cocorăştii Colţ 10-0 (Cârstocea 6, D. Stoian, C. Stoian, Sârbu, Ciobanu) / CS Cornu – Tricolorul Breaza 4-0 (Şovăială 2, Jinga 2).
În ediţia trecută de campionat, CS Cornu – Unirea Cocorăştii Colţ 1-0 (Pârvan) / Unirea Cocorăştii Colţ – CS Cornu 2-4 (Bălan 2 – Dinicu, Oae 2, Vane).
Arbitri: Alin Gheorghe - Romulus Sprânceană, Diana Florea.
Observator: Octavian Grigore.

Bălţeşti: Găzarul Surani – Progresul Drăgăneşti
În tur, 2-7 (Sârghie, Predeleanu – Savu 2, Cl. Tudor, Ioniţă, Oprea 2, Zăinescu).
În etapa precedentă, Teleajen Văleni – Găzarul Surani 4-0 (Milu, Cernea, M. Grigore, Tudorache) / Progresul Drăgăneşti – FC Băneşti 0-5 (Toşu, Stăncescu, Nicuşor autogol, Băcioiu 2).
În ediţia trecută de campionat, Găzarul Surani – Progresul Drăgăneşti 1-2 (Stârpici – I. Oprea 2) / Progresul Drăgăneşti – Găzarul Surani 9-0 (I. Oprea 3, Tudor, Zăinescu 2, A. Marin, G. Oprea, Matei).
Arbitri: Mădălin Marinescu - Daniel Leca, Alexandru Chioibaşu.
Observator: Viorel Badea.

4319 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

3933 vizualizari
15 ian. 2021 18:21

Câmpineanca Georgeta Popescu a participat, la Innsbruck, la primele ei competiții de seniori, iar rezultatele au fost foarte bune

2 comentarii

În ianuarie anul trecut, câmpineanca Georgeta Popescu scria istorie pentru Câmpina, pentru România, pentru olimpismul mondial, fiind prima câștigătoare a probei de monobob la Jocurile Olimpice de Tineret, care s-au desfășurat la Lausanne, în Elveția.

1507 vizualizari
26 nov. 2020 11:26

Record național pentru înotătorul Darius Coman (Barracuda Câmpina) în proba de 100 m bras, la Campionatul Național de Cadeți

În perioada 22-29 noiembrie 2020, la bazinul olimpic din cadrul complexului de natație de la Târgoviște se desfășoară Campionatul Național de Cadeți 12-14 ani, competiție organizată de Federația Română de Natație și la care participă peste 200 de sportivi de la 42 de cluburi din țară. În proba de 100m bras - masculin, tânărul înotător Darius Coman, de la Clubul Barracuda Câmpina, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, timpul său (01:09:24) reprezentând nou record național.

Alte stiri recente

482 vizualizari
18 ian. 2021 21:41

Asociația ”Glasul Autismului” Câmpina a demarat un nou proiect cu finanțare externă

În luna ianuarie a acestui an, Asociația ”Glasul Autismului” Câmpina a demarat un nou proiect denumit ”Informați suntem mai puternici pentru copiii noștri”. Este un proiect cu finanțare externă, care se va desfășura pe durata a nouă luni la Câmpina.  Asociația a transmis în acest sens următorul comunicat de presă:

2457 vizualizari
18 ian. 2021 13:46

Monumentele istorice ale Câmpinei, înscrise în patrimoniul național și în patrimoniul cultural local

În Lista monumentelor istorice aprobată prin Ordin al Ministrului Culturii, Câmpina apare la toate cele patru categorii: monumente de arheologie, monumente de arhitectură, monumente de for public și monumente memoriale sau funerare. Din punct de vedere valoric, aceste monumente sunt incluse în grupa A (cele de valoare națională sau universală) ori în grupa B (cele reprezentative pentru patrimoniul cultural local).