Ziua de 24 Ianuarie - Ziua Unirii Principatelor Române va fi sărbătorită și în Parcul Soceram din Câmpina, în organizarea Partidului Câmpina Curată, cu sprijinul Asociației Câmpina Curată.
Programul acțiunilor din Parcul Soceram aratăa stfel:
ora 11.00 - Deschiderea evenimentului, Sun City și Sarah Crăciun
ora 11.10 - Fanfara Chindia Brass & Majorete
ora 12.00 - Livia Pisăliță
ora 12.10 - Trupa Amicii de la Școala Populară de Artă Ploiești, profesor Gheorghe David
ora 12.30 - Ansamblu de dansuri populare
ora 12.50 - Trupa ”Floare de Maidan”
ora 13.50 - Moment artistic cu dansuri populare cu Nea Mărin
ora 14.20 - Hora Flash Mob.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Sediul Societății Filarmonice din Câmpina, situat pe Strada Mihai Eminescu, a fost renovat, conducerea acestei societăți mulțumind lui Tudor Moisin pentru inițiativa și efortul reabilitării.

Volumul „tandem dodo”, al poeților câmpineni Maria Dobrescu și Florin Dochia, apărut la Editura Elstar, a fost lansat marți seară la Valea Doftanei.

La Librăria Elstar a avut loc sâmbătă un Matineu Cultural aparte. Lansarea antologiei bilingve româno-albaneze "Candela cuvintelor/ Kandili i fjalëve" a prilejuit prezența la eveniment a Excelenței sale Enkeleda Mërkuri, ambasador al Republicii Albania în România.

A plouat torențial la Câmpina, duminică, 14 iunie, iar concertul de pe esplanada Casei Tineretului a fost la un pas de anulare. Din fericire, cineva acolo sus iubește arta, a oprit ploaia și a trimis un superb curcubeu peste oraș, chiar înainte de începerea concertului.