A devenit o tradiție ca, în prag de Crăciun, la Spitalul Municipal Câmpina să aibă loc un concert de colinde al grupului "Micii melomani" de la Clubul Copiilor, grup condus de profesor Ruxandra Brezeanu. Micii artiști au cântat și încântat și în acest an publicul format din conducerea spitalului, cadre medicale și personal auxiliar, dar și copii ai angajaților instituției. A fost un concert superb, de suflet, oferit de "Micii melomani".
La finalul concertului de colinde, lângă bradul frumos împodobit din holul principal al spitalului, Moș Crăciun le-a împărțit cadouri tuturor copiilor prezenți. Bineînțeles că au primit daruri și copiii internați la Secția de Pediatrie a Spitalului Municipal Câmpina pentru că, după cum a afirmat managerul instituției, dr. Călin Tiu, toți copiii trebuie să simtă și să se bucure de marea sărbătoare a Crăciunului.

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a șapte persoane, cercetate pentru trafic de droguri de risc și trafic de droguri de mare risc.

Strada Petre Liciu din Câmpina era una dintre străzile cu frecvente probleme cauzate de canalizarea pluvială.

În primul episod al acestui serial v-am prezentat cazul Aveuro Internațional Câmpina, societate care a încheiat 40 de contracte în valoare de peste 140 milioane euro cu 28 consilii județene pentru furnizarea de microbuze electrice școlare. În acest episod vă prezentăm celelalte firme care au furnizat microbuze pentru care consiliile județene au plătit cu mult peste prețul pieței.

La solicitarea Primăriei Municipiului Câmpina, prestatorul de lucrări de dezinsecție, dezinfecție și deratizare, firma Floricon Salub, va executa lucrări de dezinsecție în zona de agrement ”Fântâna cu Cireși”.