CONTACT

26.000 lei, valoarea amenzilor aplicate în ultima săptămână de Poliția Locală Câmpina pentru parcarea fără drept pe locurile rezervate persoanelor cu dizabilități

- Actualitate -

26.000 lei, valoarea amenzilor aplicate în ultima săptămână de Poliția Locală Câmpina pentru parcarea fără drept pe locurile rezervate persoanelor cu dizabilități

Poliția Locală Câmpina a intensificat în ultimele zile verificările în ceea ce privește respectarea prevederilor Legii 448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap, sancționând parcarea altor mijloace de transport pe locurile de parcare adaptate, rezervate și semnalizate prin semn internațional pentru persoane cu dizabilități.

Astfel, numai în ultima săptămână, agenții Poliției Locale Câmpina au aplicat 20 de sancțiuni, în valoare totală de 26.000 lei. Bianca Ștefan, director interimar al Poliției Locale Câmpina, ne-a precizat că ”vom continua acțiunile de acest gen, în scopul descurajării acestor practici, dar și a respectării drepturilor persoanelor cu dizabilități”.


26 Nov 2021 20:46 4296 vizualizari


Comentarii






  • 29.11.2021 07:41 Ciolanul Problema reala este ca nu sant locuri de parcare in oras, strazile sant inguste iar oamenii trebuie sa parcheze pana si pe trotuar. Face-ti o parcare undeva, cu cateva nivele unde se poate lasa masina si sa mearga oamenii la cumparaturi. Planificare urbana mediocra.
  • 29.11.2021 06:50 Capatina Ilie La treceri de pietoni se acorda greu prioritate pietonilor!
  • 26.11.2021 22:28 Catalin În sfârșit o treabă bună făcută de acești ....
485 vizualizari 11 Apr 2026 15:08 Un brezean s-a ales cu dosar penal după ce a condus un autoturism neînmatriculat

Un brezean s-a ales cu dosar penal după ce a condus un autoturism neînmatriculat

Vineri, 10 aprilie, în jurul orei 21.00, polițiștii din Breaza au oprit pentru control un autoturism care circula pe Aleea Parcului.

citeste mai mult
1240 vizualizari 11 Apr 2026 13:24 David Alexandru Pleșa, de la Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina, a câștigat locul al treilea la Olimpiada Națională la Geografie

David Alexandru Pleșa, de la Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina, a câștigat locul al treilea la Olimpiada Națională la Geografie

În perioada 5-10 aprilie, la Hunedoara s-a desfășurat a 44-a ediție a Olimpiadei Naționale la Geografie.

citeste mai mult
768 vizualizari 11 Apr 2026 12:45 Președintele României, Nicușor Dan, a fost în Vinerea Mare la Mănăstirea Cornu

Președintele României, Nicușor Dan, a fost în Vinerea Mare la Mănăstirea Cornu

În Vinerea Mare, președintele României, Nicușor Dan, s-a aflat printre credincioșii de la Mănăstirea Cornu, care au participat la Denia Prohodului Domnului. Prezența președintelui a constituit o adevărată surpriză.

citeste mai mult
974 vizualizari 10 Apr 2026 11:08 Proiectul bugetului local al Câmpinei se află în consultare publică. Noutatea privind fonduri pentru proiectele consilierilor locali

Proiectul bugetului local al Câmpinei se află în consultare publică. Noutatea privind fonduri pentru proiectele consilierilor locali

În cursul zilei de joi, 9 aprilie, primarul Irina Nistor a anunțat în cadrul unei declarații de presă că se află în consultare publică proiectul bugetului local al municipiului Câmpina pentru anul 2026.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV