La aproximativ 24 de ore după ce primarul Horia Tiseanu anunţa în plenul şedinţei Consiliului Local Câmpina, răspunzând unei întrebări din partea unui consilier, că termenul de finalizare a skatepark-ului a fost prelungit cu 20 de zile, până la 13 septembrie, la această lucrare aveau loc probe la sistemul de iluminat.
Skatepark-ul se realizează pe Strada Podului, la est de parcul de pe Bulevardul Culturii, de către firma Sofexpert Project SRL Șirna, cea care a câștigat licitația organizată de Primărie. În condiţiile în care la sistemul de iluminat nu vor fi niciun fel de probleme, se poate spune că finalizarea lucrărilor intră în linia dreaptă, fiind foarte probabil ca executantul să se încadreze în noul termen impus de Primăria Câmpina, 13 septembrie 2018.
Citiţi şi Cum arată skatepark-ul din Câmpina, cu o zi înaintea termenului de finalizare...
Termenul de finalizare a reabilitării Parcului de la Soldat şi a skatepark-ului a fost prelungit până la 13 septembrie

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis zilele trecute câteva imagini realizate în parcarea din spatele blocurilor de pe Strada Mihai Eminescu.

Scriam în urmă cu câteva zile despre gunoaiele depozitate pe un teren din cartierul Voila, teren aflat la limita pădurii... Gunoaiele sunt tot acolo, dar Ocolul Silvic Câmpina a reacționat. Din nou, așa cum o făcuse și la alte articole pe tema gunoaielor din această zonă a Câmpinei.

Siguranța rutieră reprezintă o prioritate permanentă pentru Inspectoratul de Poliție Județean Prahova, în contextul unei dinamici tot mai complexe a traficului, care impune o implicare activă și susținută în vederea creșterii gradului de disciplină rutieră și protejării tuturor categoriilor de participanți, cu accent deosebit asupra celor vulnerabile.

În cursul dimineții de joi, 30 aprilie, polițiștii au descins la locuința familiei Adrian Manea din Valea Doftanei, după care l-au condus pe acesta la audieri la sediul poliției.