La finalul săptămânii viitoare începe returul Ligii A Prahova, la fotbal, astfel încât am considerat momentul oportun pentru o scurtă retrospectivă a jocurilor amicale disputate în această iarnă de formația pregătită de Claudiu Dumitrescu și Mugurel Dedu.
Iată lista jocurilor amicale disputate de CS Câmpina de la începutul acestui an și până acum:
20 ianuarie: CS Câmpina - Voința Vărbilău 4-0 (marcatori Dedu - 3, Amar)
27 ianuarie: CS Câmpina - Tricolorul Breaza 2-1 (Dedu, Amar)
3 februarie: CS Câmpina - AFC Brebu 2-1 (Badea, Merluță)
10 februarie: CS Câmpina - CS Cornu 4-3 (Dedu - 2, Cl. Dumitrescu, Amar)
17 februarie: CS Câmpina - CSO Comarnic 2-0 (Bobeică, Amar)
24 februarie: CSO Boldești - CS Câmpina 1-1 (Bej)
Cu cinci victorii, inclusiv în fața unei formații din Liga a treia, Tricolorul Breaza, și o remiză pe terenul liderului Ligii A, CSO Boldești, CS Câmpina poate spune că a avut o pregătire de iarnă foarte bună. Acum, rămâne ca elevii lui Claudiu Dumitrescu și Mugurel Dedu să confirme și în meciurile oficiale și să urce mai sus de locul 8, unde se află acum, la jumătatea campionatului.
Vă reamintim că în prima etapă din retur, CS Câmpina va juca în deplasare, în fața formației CS Brazi, partida fiind programată sâmbătă, 2 martie, de la ora 15.00.

Echipa de juniori a CS Câmpina, pregătită de Roberto Opatchi, a ales pentru ziua de miercuri un meci amical în deplasare, la București, cu formația Juniorul,

Unele echipe joacă meciuri amicale, altele încep meciurile oficiale, odată cu primul tur al fazei județene a Cupei României. Iată meciurile echipelor din Câmpina și împrejurimi:

La finalul acestei săptămâni vor avea loc primele meciuri oficiale de la nivelul județului Prahova, fiind programat turul I din cadrul Cupei României.

Cu mai multe absențe notabile în lot, inclusiv cea a „căpitanului” Mititelu, Muscelul Câmpina a jucat duminică dimineață un meci amical în deplasare, cu formația AS Tg. Vechi Stăncești.