CONTACT

Profesorul Nicolae Pavel speră ca atleţii săi să poată reprezenta Câmpina şi la nivel de tineret şi seniori

- Sport -

La momentul înfiinţării CS Câmpina, în august 2015, Consiliul Local a aprobat şi constituirea mai multor secţii ale clubului - fotbal, nataţie, baschet, handbal şi atletism. Doar primele trei secţii au avut efectiv activitate. Acum, profesorul Nicolae Pavel, coordonatorul secţiei de atletism a CSS "Constantin Istrati" Câmpina, a venit cu o propunere pentru secţia de atletism a CS Câmpina, care ar putea prelua sportivii de la CSS care termină junioratul. O decizie definitivă va trebui luată de Comitetul Director al CS Câmpina şi de plenul Consiliului Local, care va trebui să finanţeze şi această secţie.

Ideea a apărut după ce sportiva Ioana Plăvan, vicecampioană a României la aruncarea suliţei, categoria tineret, a terminat perioada de juniorat. Practic, activitatea ei nu mai poate fi susţinută din punct de vedere financiar de la bugetul CSS "Constantin Istrati" Câmpina, pentru moment găsindu-se varianta unui sponsor. Prin materializarea propunerii profesorului Nicolae Pavel şi demararea efectiv a activităţii secţiei de atletism la CS Câmpina s-ar găsi rezolvarea perfectă pentru ca Ioana Plăvan să poată participa în continuare la competiţii naţionale şi internaţionale reprezentând Câmpina. Iar în fiecare an, sportivii care încheie perioada de juniorat la CSS vor putea fi legitimaţi la CS Câmpina.
"Cred că cea mai bună soluţie pentru continuarea activităţii sportivilor care termină junioratul ar fi această secţie de atletism la CS Câmpina, Sigur, aşteptăm confirmarea din partea Consiliului Local şi a Comitetului Director al CS Câmpina. Practic, sportivii vor putea fi preluaţi de CS Câmpina şi îşi vor putea continua activitatea la un nivel mai bun şi pe o durată mai mare, pentru a putea reprezenta Câmpina şi la nivel de tineret şi seniori în competiţiile de atletism", a spus prof. Nicolae Pavel (video).
Acum, urmează pasul cel mai greu, decizia fiind pe masa Comitetului Director al CS Câmpina, care ar trebui să vină apoi cu o propunere concretă în faţa Consiliului Local.


06 Apr 2018 20:01 6598 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
516 vizualizari 17 Dec 2025 10:06 Singurul arbitru internațional de box din Prahova, Viorel Nedelcu, a oficiat la Naționalele de la Tg. Mureș la aproape 70 ani

Singurul arbitru internațional de box din Prahova, Viorel Nedelcu, a oficiat la Naționalele de la Tg. Mureș la aproape 70 ani

Luna viitoare, Viorel Nedelcu va împlini 70 ani. În ciuda vârstei la care alții stau să-și crească nepoții, Viorel Nedelcu, din Poiana Câmpina, sigurul arbitru internațional de box din Prahova aflat în activitate, a fost la Tg. Mureș, la Campionatul Național de Box pentru seniori.

citeste mai mult
687 vizualizari 15 Dec 2025 12:39 Câmpineanca Maria Brotoiu, în finala națională la 800m liber

Câmpineanca Maria Brotoiu, în finala națională la 800m liber

La finalul săptămânii trecute, la Miercurea Ciuc a avut loc Campionatul Național de Natație pentru cadeți, competiție la care clubul câmpinean Barracuda a fost reprezentat de Maria Brotoiu, antrenor Gabriel Cojocaru.

citeste mai mult
415 vizualizari 15 Dec 2025 07:18 Cupa ”Moș Crăciun”, ediția 2025. S-au încheiat grupele, urmează meciurile eliminatorii

Cupa ”Moș Crăciun”, ediția 2025. S-au încheiat grupele, urmează meciurile eliminatorii

Timp de două zile, în sălile de sport din Valea Călugărească, Plopeni, Blejoi, Breaza și Vălenii de Munte au avut loc meciurile din faza grupelor a ediție a 31-a a Cupei ”Moș Crăciun”, organizată de AJF Prahova.

citeste mai mult
852 vizualizari 14 Dec 2025 13:33 Arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței a oficiat la ultimul său meci în liga secundă

Arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței a oficiat la ultimul său meci în liga secundă

Partida Chindia Târgoviște - CS Dinamo București, scor 2-0, care a avut loc sâmbătă, a fost ultima delegare în liga secundă pentru arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV