Intersecția DN1 cu DJ720, care face legătura spre comuna Florești, tinde să devină unul dintre cele mai negre puncte de pe harta accidentelor rutiere din Prahova. În urmă cu puțin timp, un nou accident a avut loc, exact în aceeași intersecție unde se produsese un accident rutier și zilele trecute.
Tot pe fondul neacordării de prioritate, trei autoturisme au fost implicate în accidentul de pe DN1. La fața locului s-au deplasat echipaje de la Poliție, Ambulanță și ISU Prahova. În cele trei autoturisme se aflau patru persoane. Toate sunt conștiente, una sngură fiind asistată medical, dar a refuzat transportul la spital. Traficul în zonă se desfășoară dirijat.

La începutul acestui an, surparea drumului care asigură ieșirea din Câmpina spre zona de nord a dus la închiderea totală a circulației.

Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina a găzduit vineri o acțiune dedicată Zilei Europei, o acțiune realizată de Consiliul Școlar al Elevilor din această instituție de învățământ.

La 30 de ani de când a început povestea "turnului înclinat" din centrul municipiului Câmpina și la zece ani de când a început să se vorbească despre procedurile privind exproprierea pentru cauză de utilitate publică a imobilului, la nivelul administrației locale s-au luat decizii importante.

Vineri după-amiază, în cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Local Câmpina a fost aprobat bugetul pentru acest an.