La Secăria, în apropiere de Câmpina, alegerile locale pentru funcția de primar au însemnat o luptă în doi, între actualul primar, social-democratul Gheorghe Bălan, și liberalul Ioan Meteleciu.
Primarul în funcție, Gheorghe Bălan, s-a impus în fața contracandidatului său, cu scorul de 360 la 306 voturi, câștigătorul acumulând 54,05%.

Așa cum vă anunțam în articolele noastre anterioare, din luna februarie, în municipiul Câmpina au început să intre treptat în funcțiune insulele ecologice digitalizate achiziționate printr-un proiect cu fonduri europene.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o serie de imagini care arată o canalizare refulată pe Strada Lt. Col. Erou Oprescu Adrian.

La 31 martie 2026, primul termen scadent de achitare a taxelor și impozitelor locale, la Câmpina procentul de colectare a fost de 33%, adică 18.164.223,63 lei.

Eliberarea terenului pe care s-a aflat cinematograful din Câmpina a dat speranțe multora că Spitalul Municipal va putea accesa acum fonduri europene pentru realizarea unui Centru de Primiri Urgențe ultramodern.