CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Doi tineri din Câmpina și Șotrile au furat două sticle de băuturi alcoolice dintr-un supermarket din Ploiești. Au ajuns în arest

- Actualitate -

Doi tineri din Câmpina și Șotrile au furat două sticle de băuturi alcoolice dintr-un supermarket din Ploiești. Au ajuns în arest

Începutul de an a fost nefast pentru doi tineri de 22, respectiv 23 de ani, unul din Șotrile și unul din Câmpina.

Un agent de securitate al unui supermarket din Ploiești a sesizat polițiștii Secției nr.3 de Poliție Ploiești cu privire la faptul că doi tineri ar fi trecut de casele de marcat cu două sticle cu băuturi alcoolice, fără a le achita. Polițiștii s-au deplasat la fața locului, fiind identificați tinerii în cauză care au fost conduși la sediul unității de poliție în vederea audierii. În baza probatoriului administrat, față de cei doi a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, urmând să fie prezentați unității de parchet competente cu propunere de luare a unei alte măsuri preventive. În cauză, polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.

(Foto cu carcater ilustrativ)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


04 Jan 2025 15:05 2443 vizualizari


Comentarii






  • 04.01.2025 15:12 Cetățeanul Au furat, și-au primit pedeapsa. Dar,baaaaaaa, specialilor din justiția de carton din România, când baaaaaaa trimiteți în pușcărie pe toți nenorocitii care au vândut și sărăcit aceasta țară?
810 vizualizari 02 Dec 2025 19:48 Ministrul Sănătății s-a întâlnit cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza, localități afectate de criza apei

Ministrul Sănătății s-a întâlnit cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza, localități afectate de criza apei

În contextul crizei apei, ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a ajuns de urgență la Consiliul Județean Prahova, unde, împreună cu președintele instituției, Virgil Nanu, a avut o ședință de lucru cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza. 

citeste mai mult
961 vizualizari 02 Dec 2025 18:25 Centrala de la Brazi, oprită din cauza lipsei apei la Barajul Paltinu. Ședință de urgență la Prefectura Prahova

Centrala de la Brazi, oprită din cauza lipsei apei la Barajul Paltinu. Ședință de urgență la Prefectura Prahova

Problemele de la Barajul Paltinu au dus la oprirea temporară a centralei electrice de la Brazi, deținută de Petrom și care furnizează aproape 10% din producția națională de electricitate.

citeste mai mult
868 vizualizari 02 Dec 2025 18:09 Pompierii au aprovizionat cu apă Adăpostul chinologic de la Câmpina

Pompierii au aprovizionat cu apă Adăpostul chinologic de la Câmpina

În cursul zilei de marți, 2 decembrie, pompierii au ajuns cu o autocisternă cu apă și la Adăpostul chinologic de la Câmpina, situat la marginea localității, pe malul râului Doftana.

citeste mai mult
1853 vizualizari 02 Dec 2025 15:47 Noi puncte de distribuție a apei potabile din rezerva de stat, deschise la Câmpina

Noi puncte de distribuție a apei potabile din rezerva de stat, deschise la Câmpina

După cum scriam într-un articol anterior, la Câmpina a ajuns un nou transport cu apă potabilă îmbuteliată din rezerva de stat. Este vorba de 27.648 litri.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV