CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Un autoturism cu patru persoane s-a răsturnat la Breaza. O femeie de 78 ani și-a pierdut viața

- Actualitate -

Un autoturism cu patru persoane s-a răsturnat la Breaza. O femeie de 78 ani și-a pierdut viața

Potrivit informațiilor primite prin apel la numărul de urgență 112, pe Strada Colinei, cartierul Podu Vadului din orașul Breaza, s-a produs un accident rutier. Un autoturism a părăsit partea carosabilă și a căzut într-o râpă, la 3m față de stradă. În mașină se aflau patru femei.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, la fața locului intervin polițiștii care desfășoară cercetări pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs evenimentul.
La rândul său, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova a completat că pentru gestionarea operativă a evenimentului au fost mobilizate două autospeciale de stingere, o autospecială de descarcerare, o ambulanță SMURD, ambulanța SMURD TIM și o autospecială de primă intervenție și comandă. În evenimentul rutier a fost implicat un autoturism, precum și cei patru ocupanți ai acestuia. 
Persoanele au fost extrase și preluate de către echipajele medicale și paramedicale sosite la fața locului. Este vorba de trei femei cu vârste de 72, 75 și 78 ani, politraumatizate, care au plecat deja spre Spitalul de Urgență Ploiești. O a patra persoană aflată în stare de inconștiență, conducătoarea auto a mașinii, se afla în curs de resuscitare în ambulanța SMURD TIM. Din păcate, femeia de 78 ani nu a răspuns manevrelor de resuscitare și a fost declarată decedată de către echipajul SMURD TIM.

(Foto cu caracter ilustrativ)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


08 Aug 2025 09:03 2754 vizualizari


Comentarii






94 vizualizari 28 Nov 2025 18:39 O nouă amânare în procesul autoarei accidentului mortal de pe trecerea de pietoni de la Salcie

O nouă amânare în procesul autoarei accidentului mortal de pe trecerea de pietoni de la Salcie

În seara de 7 aprilie 2022, pe trecerea de pietoni de la Salcie, tânărul Paul Alexandru Dragomir, 17 ani, elev al Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina, era lovit mortal de un bolid condus de Adela Pena.

citeste mai mult
562 vizualizari 28 Nov 2025 18:00 Câmpineanul Cătălin Grancea este noul șef al Biroului Poliției DN1 Prahova

Câmpineanul Cătălin Grancea este noul șef al Biroului Poliției DN1 Prahova

Odată cu ieșirea la pensie a comisarului șef Florin Aristan, noul conducător al Biroului Drumuri Naționale și Europene din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova va fi un câmpinean.

citeste mai mult
3280 vizualizari 28 Nov 2025 17:24 Oprire totală a furnizării apei potabile în Câmpina, Breaza, Băicoi și nouă comune învecinate

Oprire totală a furnizării apei potabile în Câmpina, Breaza, Băicoi și nouă comune învecinate

Furnizarea apei potabile va fi sistată vineri seară, pentru 24 ore, din cauza turbidității ridicate din Barajul Paltinu.

citeste mai mult
637 vizualizari 28 Nov 2025 12:09 Lucrările prin HidroPrahova la rețeaua de apă și canalizare vor începe și în cartierul Câmpinița

Lucrările prin HidroPrahova la rețeaua de apă și canalizare vor începe și în cartierul Câmpinița

Primăria municipiului Câmpina a transmis un comunicat de presă privind stadiul lucrărilor în cadrul proiectului cu fonduri europene derulat de HidroPrahova privind înlocuirea și extinderea rețelei de apă și canalizare.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV