Duminică, puţin înaintea prânzului, la Breaza a avut loc un accident de circulaţie soldat cu avarierea gravă a automobilului implicat. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.
Totul s-a întâmplat în momentul în care conducătorul unui autoturism a pierdut controlul volanului, iar maşina a intrat direct într-un stâlp și a luat foc. Conducătorul auto a reuşit să iasă din maşină, la numai câteva secunde aceasta luând foc şi a fost distrusă aproape în totalitate. La faţa locului au intervenit rapid echipaje de la Poliţie, Ambulanţă şi ISU. Ancheta continuă pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor producerii acestui accident.
Foto - cu caracter ilustrativ

În cursul zilei de joi, 9 aprilie, primarul Irina Nistor a anunțat în cadrul unei declarații de presă că se află în consultare publică proiectul bugetului local al municipiului Câmpina pentru anul 2026.

În cadrul unei declarații de presă susținută la sediul Primăriei Câmpina, primarul Irina Nistor a prezentat situația corecțiilor aplicate de organismele de control al lucrărilor cu fonduri europene, în valoare totală de peste 431.000 lei, la proiectul privind eficiența energetică a Spitalului Municipal Câmpina.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis un scurt filmuleț realizat de o cameră de bord, în dimineața zilei de marți, 7 aprilie.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă în această dimineață pe un trotuar din zona centrală a Câmpinei, pe Strada Mihail Kogălniceanu.