CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Festivalul Dulceții, în week-end, la Brebu

- Eveniment -

Festivalul Dulceții, în week-end, la Brebu

În week-end-ul care se apropie (25 - 26 august 2018), în comuna Brebu va avea loc cea de-a VIII-a ediție a Festivalului Dulceții, eveniment tradițional, organizat de Primărie și Consiliul Local. Deschiderea oficială este programată pentru sâmbătă, la ora 11.00, în locația obișnuită - platoul situat între Mănăstirea Brebu și sediul Primăriei. Alături de oficialitățile locale și județene se vor afla și oaspeți din străinătate, din localitățile cu care este înfrățită comuna Brebu.

Tot sâmbătă, de la ora 18.00, va avea loc un spectacol, iar pe scenă vor urca soliștii Carmen Rădulescu și Marius Ciprian Pop, precum și trupa de muzică etno "Chihlimbar". Prezintă Mihaela Cristina Coman. Ca în fiecare an, Festivalul Dulceții va reuni zeci de firme și producători individuali din Brebu și împrejurimi. Ei vă vor oferi dulcețuri clasice, dar și combinații despre care poate nici nu credeam că sunt posibile: măsline cu portocale, castraveți cu ananas, kiwi cu smochine, dovlecel caramelizat cu nucă și coniac sau mere cu țelină, ca să vă dăm doar câteva exemple din surprizele anilor precedenți. Iar pe lângă dulcețuri veți mai găsi siropuri, șerbeturi, vinuri, fructe, miere și diverse produse apicole, dar și prăjituri de casă, absolut delicioase, realizate de gospodine pentru vizitatorii de la festival.


21 Aug 2018 12:54 7798 vizualizari


Comentarii






913 vizualizari 15 Sep 2025 18:12 Cei mai buni sportivi câmpineni, premiați de administrația locală

Cei mai buni sportivi câmpineni, premiați de administrația locală

După cum știți deja, Festivalul "Serbările Toamnei" începe în fiecare an cu premierea elevilor cu rezultate bune la olimpiade și concursuri școlare și premierea celor mai buni sportivi de la cluburile câmpinene.

citeste mai mult
869 vizualizari 15 Sep 2025 11:44 Descoperiți Valea Doftanei prin MTB & Trail Run

Descoperiți Valea Doftanei prin MTB & Trail Run

Pe 28 septembrie, la Valea Doftanei va avea loc evenimentul MTB & Trail Run prin care sunteți invitați să descoperiți frumoasa localitate din amonte de Lacul Paltinu.

citeste mai mult
1322 vizualizari 15 Sep 2025 10:58 Premierea elevilor cu rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare

Premierea elevilor cu rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare

Ca în fiecare an, în deschiderea Festivalului ”Serbărilor Toamnei”, desfășurat la Câmpina week-end-ul trecut, a avut loc premierea elevilor cu rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare.

citeste mai mult
1035 vizualizari 14 Sep 2025 21:07 Unde se duc primii cinci ani? Povestea unei grădinițe care a transformat un spațiu gol într-o fabrică de amintiri

Unde se duc primii cinci ani? Povestea unei grădinițe care a transformat un spațiu gol într-o fabrică de amintiri

În urmă cu cinci ani, unde se află acum Grădinița GoKids, în Câmpina, pe Strada Cercului, nr. 4, erau doar planuri pe o hârtie și o doză masivă de curaj nebun. Astăzi, se aud chicoteli, picioare mici care aleargă neîncetat și veșnica întrebarea "de ce?".

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV