CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

De astăzi până pe 26 aprilie se depun candidaturile pentru alegerile locale din 5 iunie

- Actualitate -

De astăzi până pe 26 aprilie se depun candidaturile pentru alegerile locale din 5 iunie

Odată cu stabilirea președinților și locțiitorilor birourilor electorale de circumscripție pentru fiecare localitate în parte, începe practic și activitatea acestor birouri. În week-end-ul care s-a încheiat, partidele parlamentare și-au desemnat câte un reprezentant în fiecare BEC, iar de acum și până pe 26 aprilie se pot depune dosarele cu candidații.

Este vorba despre candidații la funcția de primar, lista de candidați pentru Consiliul Local și cea pentru Consiliul Județean, dosarele cu candidaturile fiind însoțite și de lista cu semnăturile susținătorilor. Pe 6 mai trebuie făcute publice numărul fiecărei circumscripții electorale, al fiecărei secții de votare, precum și adresă fiecărei secții în parte. Campania electorală începe pe 6 mai și se încheie pe 4 iunie la ora 7.00. După cum știți, 5 iunie este ziua votării, în intervalul orar 7.00-21.00. 
La Câmpina, Biroul Electoral de Circumscripție și-a început activitatea în incinta Primăriei, în clădirea din partea stângă, acolo unde a funcționat Centrul de Informare pentru Cetățeni. Se lucrează zilnic, de luni până duminică, de la 12.00 la 18.00. Vă reamintim, președinte al BEC Câmpina este judecătorul Ioana Buliga (președintele Judecătoriei Câmpina), iar locțiitor - judecătorul Mirela Andreea Duță.


11 Apr 2016 21:01 3583 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
805 vizualizari 11 Jul 2025 11:09 A condus fără permis, a încercat să-i păcălească pe polițiști și - după aproape două luni - a ajuns în... arest

A condus fără permis, a încercat să-i păcălească pe polițiști și - după aproape două luni - a ajuns în... arest

Un bărbat de 34 ani, din Filipeștii de Pădure, a ajuns în arestul IJP Prahova după ce a condus un autoturism pe drumurile publice fără a avea permis de conducere și a încercat să-i păcălească pe polițiști.

citeste mai mult
3404 vizualizari 11 Jul 2025 09:38 La Câmpina se modernizează parcurile și locurile de joacă pentru copii. Se montează inclusiv aparate de fitness

La Câmpina se modernizează parcurile și locurile de joacă pentru copii. Se montează inclusiv aparate de fitness

În aceste zile, în Câmpina au început lucrări de modernizare la locurile de joacă pentru copii și în unele parcuri.

citeste mai mult
3016 vizualizari 10 Jul 2025 22:39 Evaluarea Națională, la final. Ștefan Megelea, cea mai mare medie - 9,90. 92% dintre elevi câmpineni au medii peste 5

Evaluarea Națională, la final. Ștefan Megelea, cea mai mare medie - 9,90. 92% dintre elevi câmpineni au medii peste 5

Joi, 10 iulie, au fost afișate rezultatele finale la Evaluarea Națională 2025

citeste mai mult
2432 vizualizari 10 Jul 2025 12:12 În curând vor începe lucrările la rețelele de apă și canalizare din Câmpina. Strada Orizontului, prima care intră în lucru

În curând vor începe lucrările la rețelele de apă și canalizare din Câmpina. Strada Orizontului, prima care intră în lucru

Primăria municipiului Câmpina anunță demararea lucrărilor de modernizare a rețelelor de apă și canalizare, o investiție cu fonduri europene, derulată de operatorul HidroPrahova SA.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV