CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

13 asocieri de firme au depus oferte pentru construirea noii creșe de la Câmpina

- Actualitate -

13 asocieri de firme au depus oferte pentru construirea noii creșe de la Câmpina

Licitația pentru proiectarea și execuția creșei din cartierul Voila, organizată de Compania Națională de Investiții, este în faza de evaluare financiară a ofertelor, după cum reiese din SEAP. Nu mai puțin de 13 asocieri de firme au depus oferte pentru această investiție evaluată la puțin peste 8,4 milioane lei fără TVA. Rămâne de văzut cât se va reduce prețul în urma licitației, având în vedere numărul mare de oferte.

Și iată care sunt ofertanții, în ordinea menționată pe SEAP:
1. ACS New Antreprenor Construct Buzău, în asociere cu alte șapte firme
2. Avril SRL din Zalău, în asociere cu alte șapte firme
3. Toderică Solutions din Onești, în asociere cu alte șase firme
4. Colen Impex Ploiești, în asociere cu alte trei firme
5. Le Grand G&G SRL Câmpina, în asociere cu alte șase firme
6. Eurolia Romtehnic Buzău, în asociere cu alte șapte firme
7. SMB Steel Project Partnership București, în asociere cu alte șase firme
8. Hidro Salt B 92 București, în asociere cu alte patru firme
9. Simion Tehnoconstruct Botoșani, în asociere cu alte cinci firme
10. Artha Structure AG din București, în asociere cu alte șase firme
11. Target 1799 Construct Brașov, în asociere cu alte șapte firme
12. Mark Center Const din Poiana Câmpina, în asociere cu alte șapte firme
13. OVI Architecture & Engineering București, în asociere cu alte șapte firme
Vă remintim că la Câmpina va fi o creșă mică, având o capacitate maximă de 40 locuri, într-o clădire care va avea dimensiunea de 34,10m x 47,90m. Creșa va fi construită pe un teren de 2.998 mp, situat pe Strada Voila, nr. 19, în curtea din spatele Școlii nr.3. După cum spuneam, valoarea estimată a lucrărilor de proiectare (faza de adaptare la amplasament), execuție și asistență tehnică este de puțin peste 8,4 milioane lei fără TVA.


17 Mar 2022 12:12 3404 vizualizari


Comentarii






  • 18.03.2022 15:09 nicu circa 1650 mp pt 8,4 mil ROM, cu 5 lei la euro avem 1,6 mil euro, deci cam 1000 euro fara tva pe mp. sper sa nu fi gresit calculelele inainte de scumpiri, se construia in capitala, cu 400 de euro pe mp - locuite, deci cu totul si cu totul alta compartimentare. Presupunand ca preturile s-au dublat vom avea 800 euro pe MP fara tva - la Capitala, preturi mari, salarii mari interese pe masura Specific din nou, pentru constructie locuinte, nu cresa - stiu, pe hirtie cresa va avea camara, birou, sala de mese, de dormit, camera tehnica baie si altele. Si dupa atribuire, sapa 2 seanturi si vor spune ca vor rectificare ca s- au scumpit fierul si nisipul argintat. A se intelege: suma de mai sus este fara patuturi , covorase, biberoane, mese, PC d-nei directoare, cabluri internet si matura d-nei de servici. sper ca electrica si partea termica sa fie incluse Dar sa vadem si alt unghi 40 de copii / deci 40 mp pt 1 copil - hei cati dintre dvs au acasa asa ceva? de unde 40 de copii in cartierul Voila? scoala 3 are 5 elevi pe clasa? foarte nulte aspecte ciudate , dar si acest proiect v-a trece in Consiliu fara ca nici un consilier sa se intrebe/ sa intrebe ceva! Ca amatori de o asa lucrare sunt, 13
521 vizualizari 15 Mar 2026 10:38 Biserica din Puchenii Moșneni a luat foc. S-au autoevacuat 120 persoane. Biserica este monument istoric. Trafic îngreunat pe DN1

Biserica din Puchenii Moșneni a luat foc. S-au autoevacuat 120 persoane. Biserica este monument istoric. Trafic îngreunat pe DN1

În această dimineață în satul Puchenii Moșneni, din comuna Puchenii Mari, din sudul județului Prahova, la biserică a izbucnit un incendiu.

citeste mai mult
518 vizualizari 14 Mar 2026 12:19 Consiliul Local a aprobat participarea Câmpinei la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, în valoare de peste 3,3 milioane lei

Consiliul Local a aprobat participarea Câmpinei la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, în valoare de peste 3,3 milioane lei

Într–o ședință de îndată, care a avut loc vineri, 13 martie, Consiliul Local Câmpina a aprobat participarea la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, un proiect cu o valoare maximă de 3.309.215 lei.

citeste mai mult
910 vizualizari 13 Mar 2026 17:47 Peste 50 sancțiuni aplicate de polițiștii prahoveni într–o acțiune în stațiile și trenurile de călători

Peste 50 sancțiuni aplicate de polițiștii prahoveni într–o acțiune în stațiile și trenurile de călători

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Prahova, împreună cu polițiști din cadrul Poliției Municipiului Ploiești – Secția nr. 4 Poliție, ai Poliției Stațiunii Sinaia și jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Prahova, au desfășurat acțiuni pentru prevenirea și combaterea furturilor din buzunare, din bagaje, precum și a furturilor de bunuri de la călători.

citeste mai mult
813 vizualizari 12 Mar 2026 18:09 Acțiune de amploare a polițiștilor la Câmpina și în localitățile limitrofe

Acțiune de amploare a polițiștilor la Câmpina și în localitățile limitrofe

Polițiștii câmpineni, cu sprijinul structurilor specializate din cadrul Serviciului pentru Imigrări Prahova și al Inspectoratului de Poliție Județean Prahova, au desfășurat joi, 12 martie, o acțiune amplă pe raza municipiului Câmpina și a localităților arondate în sistem metropolitan.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV