Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o serie de imagini surprinse pe 21 decembrie, cu câteva zile înaintea Ajunului Crăciunului, în două locuri dragi câmpinenilor - Fântâna cu Cireși și Podul cu Tei.
După cum se poate observa din imagini, prin zonă au trecut ”decoratori” de Crăciun, care, știind că sunt măsuri de austeritate, au crezut de cuviință să dea o mână de ajutor și au ”decorat” cele două zone cu tot felul de mizerii.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

A fost un sfârșit de săptămână de coșmar pentru câmpinenii din cartierul Voila, dar și - parțial - de pe Strada Bobâlna. Au fost din nou probleme în alimentarea cu apă!

Alunecarea de teren din zona Câmpinița, care pune în pericol traficul rutier pe Bulevardul Carol I, la ieșirea din Câmpina spre Cornu, devine tot mai pronunțată.

Sâmbătă după-amiază, salvamontiștii prahoveni au fost solicitați să intervină în cazul unui accident, care a avut loc în Munții Baiului, în apropiere de Bușteni.

Sâmbătă după-amiază, liniștea stațiunii Bușteni a fost spartă de o crimă.