Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o serie de imagini surprinse zilele acestea pe Strada În Luncă, din cartierul Slobozia.
”De mai bine de jumătate de an, strada arată așa cum se vede... Ne-am distrus mașinile, dar pare că nimănui nu-i pasă! Este foarte mult praf, disconfort accentuat pentru noi, cei care locuim în această zonă. Chiar nu poate face nimeni nimic și pentru noi?!” - este mesajul disperat transmis de cititorul nostru.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Vineri, 10 aprilie, în jurul orei 21.00, polițiștii din Breaza au oprit pentru control un autoturism care circula pe Aleea Parcului.

În perioada 5-10 aprilie, la Hunedoara s-a desfășurat a 44-a ediție a Olimpiadei Naționale la Geografie.

În Vinerea Mare, președintele României, Nicușor Dan, s-a aflat printre credincioșii de la Mănăstirea Cornu, care au participat la Denia Prohodului Domnului. Prezența președintelui a constituit o adevărată surpriză.

În cursul zilei de joi, 9 aprilie, primarul Irina Nistor a anunțat în cadrul unei declarații de presă că se află în consultare publică proiectul bugetului local al municipiului Câmpina pentru anul 2026.