Primăria municipiului Câmpina organizează o dezbatere publică pe tema proiectului bugetului local pentru anul 2023.
Dezbaterea este programată joi, 26 ianuarie, ora 15.30, la Casa Tineretului, în sala mică, iar la dezbatere pot participa atât reprezentanții partidelor politice, ai societății civile, cât și cetățeni interesați de proiectul aflat în discuție.

Luni, 8 decembrie 2025, de la ora 16.00, în curtea Poliției Locale Câmpina va funcționa un centru fix de distribuție a apei potabile îmbuteliate.

”În această dimineață, sistemul operat de Hidro Prahova este complet amorsat, iar apa circulă în toate cele 13 localități afectate de oprirea furnizării de vinerea trecută”, se arată într-un comunicat al Consiliului Județean Prahova.

Reluarea furnizării apei la nivelul municipiului Câmpina se face treptat, mai ales după ce au fost o serie de probleme cu avariile la rețeaua învechită.

Pe râul Doftana, despre care s-a discutat atât de mult în ultima vreme, în contextul crizei apei prin care au trecut Câmpina și alte localități din zonă, se află mai multe poduri.