Joi, 25 mai, puțin după ora 10.00, la Urleta, sat aparținând comunei Bănești, a avut loc un accident de circulație în care au fost implicate două autoturisme.
La fața locului au sosit la scurt timp după producerea accidentului echipaje de poliție, două echipaje de pompieri și echipaje ale Ambulanței. În cele două autoturism implicate în accident se aflau trei persoane, una dintre acestea, un bărbat de 74 de ani, fiind rănită. Bătrânul a suferit un traumatism cranio-cerebral, a primit primele îngrijiri la fața locului, apoi a fost transportat la Camera de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Municipal Câmpina.

De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru, odată cu intrarea în vigoare a prevederilor privind diminuarea personalului.

A fost nevoie de criza apei din decembrie anul trecut pentru ca autoritățile să conștientizeze importanța reabilitării Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare - Șotrile, aflat în aval de Barajul Paltinu pe râul Doftana.

Începând de luni, 29 iunie, 82 tineri polițiști, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina, au făcut primul pas în cariera lor profesională, alăturându-se colectivului Inspectoratului de Poliție Județean Prahova.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.