CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Câmpina a primit două milioane lei din Fondul de rezervă la dispoziția Guvernului României

- Actualitate -

Câmpina a primit două milioane lei din Fondul de rezervă la dispoziția Guvernului României

Guvernul României a aprobat joi, 7 noiembrie 2024, o hotărâre prin care se alocă peste 3,3 miliarde lei pentru 3.200 localități din întreaga țară. Câmpina primește 2.000.000 lei.

Pentru județul Prahova se alocă în total suma de 104,2 milioane lei, banii fiind repartizați fiecărei localități, cu excepția orașului Bușteni.
Localitățile limitrofe Câmpinei primesc următoarele sume: Breaza - 1,55 milioane lei, Comarnic - 1,55 milioane lei, Adunați și Bănești - câte 900.000 lei, Brebu - 400.000 lei, Cornu - 1,5 milioane lei, Măgureni și Talea - câte 350.000 lei, Poiana Câmpina - 1,3 milioane lei, Provița de Jos și Provița de Sus - câte 700.000 lei, Scorțeni - 900.000 lei, Secăria - 500.000 lei, Șotrile - 800.000 lei, Telega - 600.000 lei, Valea Doftanei - 1,3 milioane lei.
Conform Ordonanței de Urgență a Guvernului prin care se aprobă alocarea acestor sume, banii vor putea fi folosiți pentru ”cheltuieli curente și de capital”.


08 Nov 2024 17:29 2626 vizualizari


Comentarii






  • 08.11.2024 17:51 Cetățeanul Dacă rămânea vechea administratie, în frunte cu penalul fost primar, nici o ceapa degerata nu primea Câmpina. Și un habar - nist, fost Vice Primar, aspira sa fie consilier personal în noua administratie. Ferească Dumnezeu!
755 vizualizari 28 Jan 2026 16:48 “Intervenția în regim de urgență NU ESTE POSIBILĂ!” Drumul de la Câmpina, afectat de alunecarea de teren, nu va fi reparat prea curând

“Intervenția în regim de urgență NU ESTE POSIBILĂ!” Drumul de la Câmpina, afectat de alunecarea de teren, nu va fi reparat prea curând

Consiliul Județean Prahova a transmis un comunicat privind situația drumului de la Câmpina afectat de alunecările de teren. Prin comunicat, Consiliul Județean încearcă să aducă o serie de clarificări și să precizeze care sunt pașii următori, dar finalul acestei povești pare acum destul de îndepărtat.

citeste mai mult
971 vizualizari 28 Jan 2026 16:11 Rutele alternative pentru transportul în comun, după prăbușirea drumului dintre Câmpina și Cornu

Rutele alternative pentru transportul în comun, după prăbușirea drumului dintre Câmpina și Cornu

După ce s-a decis închiderea totală a Bulevardului Carol I, zona Câmpinița, la ieșirea spre Cornu, din cauza surpării drumului în urma alunecărilor de teren, Primăria Câmpina a precizat, în cursul zilei de miercuri, rutele alternative pentru transportul în comun.

citeste mai mult
1259 vizualizari 28 Jan 2026 07:58 O parte din B-dul. Carol I s-a prăbușit, în noaptea de marți spre miercuri, la ieșirea din Câmpina spre Cornu

O parte din B-dul. Carol I s-a prăbușit, în noaptea de marți spre miercuri, la ieșirea din Câmpina spre Cornu

După cum v-am informat seara trecută, Comitetul Local pentru Situații de Urgență, convocat de primarul Irina Nistor, a luat decizia închiderii complete a Bulevardului Carol I la ieșirea din municipiul Câmpina spre Cornu, implicit intrarea în Câmpina dinspre comuna Cornu.

citeste mai mult
857 vizualizari 28 Jan 2026 06:33 Consiliul Local Câmpina, pus în situația de a vota... să nu se facă ceva, să nu își asume ceva!

Consiliul Local Câmpina, pus în situația de a vota... să nu se facă ceva, să nu își asume ceva!

Rolul oricărui Legislativ este acela de a aproba sau respinge un proiect de hotărâre. Consiliul Local Câmpina va avea, însă, pe masă, la ședința ordinară din 29 ianuarie 2026, două proiecte ciudate, cel puțin ca titulatură. Practic, consilierii vor aproba să... nu se facă ceva!

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV