CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Pe Strada 22 Decembrie din Câmpina... s-a terminat asfaltul?!

- Actualitate -

Pe Strada 22 Decembrie din Câmpina... s-a terminat asfaltul?!

Aceasta este întrebarea legitimă pe care și-o pun locuitorii din zonă și cei care tranzitează această străduță care trece pe lângă sala de sport a Liceului Tehnologic Energetic și iese în Strada Schelelor.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine și a adăugat că în urmă cu ceva timp a avut loc o intervenție a unei echipe de la HidroPrahova. La finalizarea intervenției, au asfaltat strada principală, Schelelor, și o parte și Strada 22 Decembrie, după care au plecat! Și de atunci nu a mai venit nimeni... Oamenii, pe bună dreptate, se întreabă dacă s-a terminat asfaltul sau doar cineva își bate joc de ei. Se simt uitați și nu mai au (aproape) nicio nădejde.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


24 Mar 2026 11:11 854 vizualizari


Comentarii






  • 24.03.2026 16:17 ima e bine ca l au pus si pe ala ca in alte parti au acoperit cu nisip si ceva pietris... praful si nisipul nu l au curatat si e mai rau ca in desert.. de masini nu mai zic, ca dam mai multi bani la spalatorie decat la benzinarie...
  • 24.03.2026 11:27 crisadi pai daca s a declarat stare de criza energetica credeti ca se mai face ceva????
122 vizualizari 08 May 2026 11:02 Și la Breaza s-au interzis păcănelele

Și la Breaza s-au interzis păcănelele

În ședința de joi, 7 mai, a Consiliului Local Breaza s-au interzis jocurile de noroc pe teritoriul localității, celebrele păcănele care au nenorocit atâta lume.

citeste mai mult
218 vizualizari 08 May 2026 10:19 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Lucrările la parcarea de pe Erupției vor fi reluate după adoptarea bugetului local pentru 2026

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Lucrările la parcarea de pe Erupției vor fi reluate după adoptarea bugetului local pentru 2026

Amenajarea unei parcări la intersecția străzilor Erupției și Uniunea Europeană din Câmpina este o investiție pentru care anul trecut s-a realizat proiectarea, iar anul acesta au început efectiv lucrările. Și s-a lucrat o perioadă, apoi totul s-a oprit, lucru sesizat de mai mulți câmpineni și transmis primarului prin intermediul nostru.

citeste mai mult
177 vizualizari 08 May 2026 09:36 Prioritățile bugetului local în 2026 – darea în folosință a Centrului de colectare a deșeurilor prin aport voluntar

Prioritățile bugetului local în 2026 – darea în folosință a Centrului de colectare a deșeurilor prin aport voluntar

De-a lungul câtorva episoade vă prezentăm prioritățile bugetului local din punctul de vedere al primarului Câmpinei, Irina Nistor. Printre priorități se numără și finalizarea și darea în folosință a Centrului de colectare a deșeurilor prin aport voluntar (CAV).

citeste mai mult
319 vizualizari 07 May 2026 21:43 Prioritățile bugetului local în 2026 - redeschiderea parcului de pe Strada Oituz și începerea lucrărilor pe Aleea Buciumului

Prioritățile bugetului local în 2026 - redeschiderea parcului de pe Strada Oituz și începerea lucrărilor pe Aleea Buciumului

Am început să vă prezentăm de-a lungul câtorva episoade prioritățile bugetului local, așa cum se văd ele prin ochii primarului Irina Nistor, care a realizat proiectul bugetului Câmpinei, proiect care va fi votat vineri, 8 mai 2026.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV