9.751 câmpineni și-au exprimat dreptul la vot până la ora 17.00. Asta înseamnă 30,16% din totalul persoanelor cu drept de vot.
La nivelul județului Prahova au votat până la această oră 248.540 persoane, adică 36,92% din totalul alegătorilor înscriși pe liste. La nivel național, și-au exprimat dreptul la vot 35,70% dintre electori. La Câmpina, pe listele suplimentare au votat 172 persoane, fiind vorba, în general, despre membrii birourilor din secțiile de votare.

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat, în două cauze penale, activitatea infracțională a 7 persoane, cu vârste între 17 și 25 de ani, cercetate pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri de risc și complicitate la trafic de droguri de risc.

Un accident rutier s-a produs joi după-amiază pe DN72, la ieșirea din municipiul Ploiești.

Ministerul Educației a publicat marți după-amiază rezultatele la Evaluarea Națională, examen la care absolvenții clasei a VIII-a de la școlile câmpinene s-au descurcat bine.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.