CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Parcări incredibile. La Câmpina, o mașină a blocat trotuarul și accesul într-o scară de bloc!

- Actualitate -

Parcări incredibile. La Câmpina, o mașină a blocat trotuarul și accesul într-o scară de bloc!

Este din ce în ce mai evident că se impun urgent reglementări clare și ferme în privința parcărilor din Câmpina, iar aceste reglementări sunt necesare în condițiile în care parcările sunt din ce în ce mai... nebunești.

Unul dintre cele mai recente exemple ilustrează exact această... nebunie. În spatele blocului P1, aproape de intrarea spre un centru medical, un șofer a parcat mașina exact așa cum se vede în imagine, blocând un trotuar (cel de la dubla linie albă spre gardul verde) și intrarea în bloc, din zona unde este realizată fotografia care ne-a fost transmisă de un cititor CâmpinaTV.ro.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!


12 Mar 2025 19:27 1429 vizualizari


Comentarii






  • 13.03.2025 09:44 Cetățeanul Întrebare și constatare.!! /Întrebarea este, mai există Poliția Națională în Câmpina? Constatare...... Politia Locala, un departament DEGEABA, al Primăriei.
  • 12.03.2025 21:36 Ion Ideea este ca degeaba puteți poze pe site dacă politia nu i-a nici o măsură. Mergeți în parcare la Lidl și vedeți cati parchează pe locurile dedicate persoanelor cu handicap fără sa fie în aceasta postura. Dar cum am spus atât timp cât nu se ia nici o măsură toată lumea e fericită
1535 vizualizari 25 Nov 2025 11:41 Trei eleve de la Colegiul “Grigorescu” din Câmpina, pe podium la Cupa Liceelor Prahovene la dezbateri academice

Trei eleve de la Colegiul “Grigorescu” din Câmpina, pe podium la Cupa Liceelor Prahovene la dezbateri academice

Cupa Liceelor Prahovene la dezbateri academice a avut loc la Ploiești, în perioada 22-23 noiembrie 2025, și a reunit elevi de la cele mai bune licee din județ, copii pasionați de dezbateri interesante, cu argumente bine gândite, pe teme sociale de larg interes.

citeste mai mult
475 vizualizari 25 Nov 2025 10:20 580 abateri la peste o mie de transportatori de persoane și mărfuri verificați de polițiștii prahoveni

580 abateri la peste o mie de transportatori de persoane și mărfuri verificați de polițiștii prahoveni

În perioada 17 – 23 noiembrie 2025, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova au acționat conform Programului European al Organizațiilor Polițiilor Rutiere – ROADPOL, pentru verificarea legalității efectuării transportului de mărfuri și persoane. 

citeste mai mult
1253 vizualizari 24 Nov 2025 16:14 Prima zi a lucrărilor pe DN1, la Movila Vulpii. Traficul pe rutele alternative a fost infernal

Prima zi a lucrărilor pe DN1, la Movila Vulpii. Traficul pe rutele alternative a fost infernal

Luni, 24 noiembrie, au început lucrările la trecerea la nivel cu calea ferată de la Movila Vulpii, iar traficul pe DN1 a fost închis și deviat pe rutele stabilite împreună cu Poliția Rutieră, CFR și Instituția Prefectului.

citeste mai mult
2190 vizualizari 24 Nov 2025 15:35 Poșta Română închiriază sediul din Câmpina, de pe Strada Ardealului. Unde s-ar putea muta dacă se găsește chiriaș?

Poșta Română închiriază sediul din Câmpina, de pe Strada Ardealului. Unde s-ar putea muta dacă se găsește chiriaș?

Poșta Română are o amplă campanie la nivel național în care închiriază o mare parte a sediilor și spațiilor pe care le deține.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV