Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis două imagini surprinse în cursul zilei de marți pe Strada Bucea, în zona Autogării Câmpina.
Ar mai fi ceva de adăugat privind imaginile?!
Probabil că majoritatea dintre cei care priviți aceste imagini, chiar dacă sunteți posesori ai unui permis de conducere, nu știați că la Câmpina s-a inventat parcarea... pe colț! Ce dacă ocupi astfel două spre trei locuri de parcare?!
Pare o glumă de 1 aprilie, dar... nu e!
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Percheziții ale procurorilor DNA, în această dimineață. la Consiliul Județean Bistrița-Năsăud și la mai multe firme din acest județ, care au contracte din bani publici. Una dintre firmele vizate este Frasinul SRL, care-i aparține omului de afaceri Traian Larionesi. Este compania care construiește Centura Comarnicului, o investiție de aproape 48 milioane euro.

Comisia Municipală pentru Siguranța Circulației a decis instituirea de sensuri unice pe străzile Sondei și Bucea, în vederea fluidizării și eficientizării traficului rutier. Măsura se va aplica "în perioada următoare", fără a fi comunicată o dată exactă.

La nivelul Poliției Municipiului Câmpina a fost înregistrată, la data de 21 aprilie, o sesizare privind dispariția minorei Andreea Denisa Miu, în vârstă de 16 ani, care ar fi părăsit domiciliul în cursul dimineții aceleiași zile și nu a mai revenit până în prezent.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse chiar pe Bulevardul Carol I, în stația de autobuz din apropierea Complexului comercial Penny, identificată până de curând ca fiind stația de la cinematograf.