UPDATE - Incendiul a fost lichidat. Pompierii acÈ›ionează în continuare pentru înlăturarea efectelor negative generate de acesta. Din fericire, nu s-au înregistrat victime, informează purtătorul de cuvânt al ISU Prahova.
Duminică după-amiază, în jurul orei 15.20, pompierii câmpineni au fost alertaÈ›i de izbucnirea unui incendiu la ProviÈ›a de Sus.
AjunÈ™i la faÈ›a locului, pompierii au constatat că incendiul se manifestă cu flacără deschisă, generalizat, la o casă cu regim de înălÈ›ime P+1E, cu posibilități de propagare la alte imobile. SuprafaÈ›a afectată de incendiu este de aproximativ 250mp.
Pentru localizarea incendiului acționează un ofițer și 17 subofițeri cu trei autospeciale de stingere, o autoscară, o ambulanță SMURD și o autospecială de primă intervenție și comandă.
Vom reveni.
(Sursa foto - ISU Prahova)

Un cititor CâmpinaTV.ro nea transmis o imagine de la coloana creată pe DN1, zona Movila Vulpii.

În continuarea cercetărilor efectuate într-un dosar penal având ca obiect săvârÈ™irea infracÈ›iunii de tentativă la viol, poliÈ›iÈ™tii din cadrul Serviciului de InvestigaÈ›ii Criminale, sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova, au dispus prezentarea persoanei cercetate în faÈ›a judecătorului de drepturi È™i libertăți.

La nivelul Inspectoratului JudeÈ›ean de PoliÈ›ie Prahova - Serviciul de InvestigaÈ›ii Criminale se efectuează cercetări într-un dosar penal întocmit sub aspectul săvârÈ™irii infracÈ›iunii de tentativă la viol, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova.

Nici în a doua zi de Crăciun, salvatorii montani de pe Valea Prahovei nu au avut liniÈ™te.