CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Un cămin al unei guri de canalizare s-a prăbușit în zona ”Răcitor” din Câmpina. HidroPrahova intervine în week-end

- Actualitate -

Un cămin al unei guri de canalizare s-a prăbușit în zona ”Răcitor” din Câmpina. HidroPrahova intervine în week-end

Subiectul a fost discutat și la ultima ședință ordinară a Consiliului Local Câmpina de la finalul anului trecut - în zona ”Răcitor” sunt probleme la rețeaua de canalizare, una veche și care creează mari neplăceri locuitorilor de la blocurile din zonă.

Atunci, la acea ședință a Consiliului Local Câmpina, primarul Irina Nistor a afirmat că știe despre această problemă și a transmis deja către HidroPrahova, operatorul de apă și canalizare, o solicitare pentru remedierea problemei. 
Acum, surse din cadrul Sucursalei Câmpina a HidroPrahova ne-au precizat că rețeaua de canalizare din zonă este veche, de mult depășită, realizată din azbociment, iar în urma uzurii, căminul unei guri de vizitare a rețelei de canalizare s-a prăbușit, aceasta fiind cauza neplăcerilor create locuitorilor de la blocurile din zonă, mai ales de la parter (mirosurile insuportabile). Serile trecute s-a solicitat intervenția laboratorului de depistare a problemelor de acest gen în rețele, laboratul acționând noaptea pentru că trebuie să fie liniște.
În fine, important este că problema a fost identificată, iar în week-end se va interveni pentru remedierea ei, motiv pentru care s-au luat în Comisia pentru Siguranța Circulației Rutiere, la solicitarea HidroPrahova, o serie de măsuri pentru restricționarea traficului rutier, despre care CâmpinaTV.ro a scris AICI.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!
 


17 Jan 2025 20:37 3809 vizualizari


Comentarii






175 vizualizari 20 Mar 2026 12:21 Stadiul lucrărilor în proiectul de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare din Câmpina

Stadiul lucrărilor în proiectul de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare din Câmpina

Greu, foarte greu cu acest proiect, care vizează reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canalizare. Vă reamintim că este un proiect al HidroPrahova, derulat cu fonuri europene și care va presupune intervenții pe aproape toate străzile din Câmpina.

citeste mai mult
286 vizualizari 20 Mar 2026 11:21 Anomaliile de pe Strada Uniunea Europeană din Câmpina - fără trotuar sau cu trotuare blocate și care se termină în iarbă

Anomaliile de pe Strada Uniunea Europeană din Câmpina - fără trotuar sau cu trotuare blocate și care se termină în iarbă

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat o serie de anomalii, pe care le-a remarcat pe Strada Uniunea Europeană, una dintre străzile reabilitate destul de recent.

citeste mai mult
410 vizualizari 19 Mar 2026 18:25 Urmele lăsate de mâncătorii de semințe strică imaginea Bulevardului Culturii, locul de promenadă al Câmpinei

Urmele lăsate de mâncătorii de semințe strică imaginea Bulevardului Culturii, locul de promenadă al Câmpinei

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o serie de imagini surprinse zilele trecute pe Bulevardul Culturii din Câmpina, zona preferată de promenadă a localnicilor.

citeste mai mult
452 vizualizari 19 Mar 2026 17:47 În Prahova, un bărbat de 44 ani a fost arestat pentru viol asupra unui minor

În Prahova, un bărbat de 44 ani a fost arestat pentru viol asupra unui minor

La data de 16 martie 2026, în jurul orei 15.30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Apostolache au fost sesizați de către o femeie cu privire la faptul că fiica sa minoră ar fi fost victima unor acte de natură sexuală, presupus comise în perioada ianuarie 2024 – noiembrie 2025.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV