Sâmbătă dimineață au început lucrările de intervenție pentru remedierea deficiențelor constate la rețeaua de canalizare în zona Răcitor, pe Strada B.P. Hasdeu din Câmpina.
Vă reamintim că reprezentanții HidroPrahova au depistat, în urma numeroaselor reclamații venite de la cetățenii din zonă, dar și a solicitării Primăriei municipiului Câmpina, că în urma uzurii, căminul unei guri de vizitare a rețelei de canalizare s-a prăbușit.
Intervenția a început sâmbătă dimineață, fiind forfotă destul de mare în jurul acestei lucrări.
De asemenea, vă reamintim că prin Comisia pentru Siguranța Circulației s-a stabilit instituirea unor restricții de trafic pentru zilele de sâmbătă și duminică în zonă, tocmai pentru a se putea lucra și rezolva problema cât mai rapid cu putință.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Serviciul Rutier din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova lansează campania „7 zile de siguranță – Fără accidente pe drumurile naționale”, o acțiune amplă ce se va desfășura pe parcursul a șapte zile consecutive, având ca obiectiv principal creșterea siguranței rutiere și reducerea numărului de accidente produse pe drumurile naționale din județ.

În cursul zilei de sâmbătă, 24 ianuarie 2026, o femeie a anunțat poliția că soțul ei, Valentin Ionuț Durbac, a plecat de la domiciliul din Moreni în dimineața zilei de 22 ianuarie, la ora 7.00, către locul de muncă din județul Prahova și nu a mai revenit acasă.

Pe raza comunei Filipeștii de Pădure, satul Dițești, s-a produs un accident rutier.

Pentru orice elev, "Balul bobocilor" este una dintre cele mai de preț amintiri din frumoșii ani de liceu. Pentru "bobocii" de la Forestier, cu siguranță așa va fi, o amintiri specială dintr-o seară a emoțiilor.