Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă zilele trecute în Autogara Câmpina.
După cum se poate vedea din imagine, drapelul național arată... jalnic. O adevărată bătaie de joc la adresa nu numai a acestui simbol național, ci asupra oricărui român care trece prin zona cu pricina. Să amintim că au fost români, de-a lungul anilor, care și-au dat viața pentru tricolor?! Parcă nici nu are niciun sens... pentru o autogară din care nu mai pleacă niciun autobuz spre București.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Un incendiu puternic a izbucnit marți seară, în localitatea Bănești.

Societatea HidroPrahova anunță că miercuri, 11 martie 2026, în intervalul orar 9.00-13.00, vor fi executate lucrări de izolare a filtrelor l Stația de Tratare a Apei Voila-Câmpina, în cadrul Contractului PH-CL-12 - retehnologizare și automatizare stații de tratare, rezervoare și stații de pompare.

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova – Serviciul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova, au documentat activitatea infracțională a unui bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de omor calificat.

Primăria municipiului Câmpina ne-a transmis un comunicat de presă cu privire la noile modificări care se aduc impozitelor locale odată cu intrarea în vigoare a Ordonanței nr.9/2026.