În această seară, de la ora 20.00, în Parcul ”Regele Mihai I” din centrul municipiului Câmpina era programat ultimul concert din cadrul evenimentului Câmpina Summer Park Music - Mircea Baniciu.
Din cauza amenințării ploii, organizatorii au decis mutarea concertului la Casa de Cultură ”Geo Bogza”.
De la ora 19.00, în deschidere, scena va prinde viață cu emoția și energia tinerelor Teodora Fodac, Alexia Piciorea și Sofia Văsii, coordonate de profesorul Florian Bârsan.
De la ora 20.00, va urca pe scenă legendarul Mircea Baniciu, care ne va oferi un recital excepțional.
Intrarea este liberă.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!
Aproximativ 4.000 de copii și tineri din 33 de județe ale țării și diaspora s-au reunit, la Cluj-Napoca, în cel mai mare cor ortodox din România. "Cântările Cerului" este un eveniment muzical extraordinar, la care anul acesta a participat, în premieră, și Formația Celesta de la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu" din Câmpina.
Concursul Național de Interpretare a Muzicii Folk "Festivalul Castanilor - In memoriam Gabi Dobre" a avut loc în perioada 10-11 octombrie 2025, la Ploiești.
Pe Strada Schelelor din Câmpina, la intersecția cu Aleea Parcului, a fost inaugurat duminică, 12 octombrie 2025, Parcul Mini Soceram.
Dacă a fost vineri, a fost o nouă ediție a Seratelor Culturale Elstar, oganizate la librăria cu același nume din centrul municipiului Câmpina. De această dată, invitatul Seratei a fost Gelu Diaconu, care a lansat volumul ”Viața mea în 1984” și a purtat un dialog emoționant cu amfitrionii evenimentului, Codruț Constantinescu și Jovi Ene.