CONTACT

Cupa României, semifinale, faza judeţeană. Scoruri de maidan!

- Sport -

Marţi după-amiază, la Blejoi avut loc prima semifinală a fazei judeţene a Cupei României, întâlnindu-se formaţiile CSO Plopeni şi CS Cornu. Astăzi, în cealaltă semifinală s-au întâlnit CS Păuleşti şi AS Tufeni.

Chiar dacă formaţia din Cornu, antrenată de Mihai Dinu, îşi dorea să ajungă în finala competiţiei, victoria a revenit de o manieră categorică, cu un sec 3-0 echipei din Plopeni. Golurile formaţiei antrenate de Daniel Dumitrache au fost marcate de Puiuleţ (două) şi A. Radu, în ultimele momente ale partidei.
Astăzi, la Plopeni, în cea de-a doua semifinală, între CS Păuleşti şi AS Tufeni, actualul lider au Ligii A s-a impus cu scorul de 7-0.
10 goluri în două meciuri şi scoruri de maidan pentru penultimul act al competiţiei.

25 May 2016 19:19 4985 vizualizari

Comentarii

• 25.05.2016 19:51 irinel Sa vina cupa , să vină cupa , să vină cupa la Plopeni 😁
673 vizualizari 29 May 2024 14:36 Turneul final de handbal feminin la... final. CS Câmpina, un onorabil loc 4

Turneul final de handbal feminin la... final. CS Câmpina, un onorabil loc 4

La capătul unui sezon lung, dificil, cu multe deplasări, turneul final Speranță la handbal feminin juniori III de la Suceava a încheiat sezonul pentru fetele de la CS Câmpina, pregătite de Daniel Vasile.

citeste mai mult
1382 vizualizari 28 May 2024 21:53 Turneul final. Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina a pierdut semifinala și va juca finala mică

În penultima zi a turneului final al Campionatului Național de Handbal feminin jujniori III, Spernață, care are loc la Sceava, CS Câmpina a pierdut semifinala.

1872 vizualizari 27 May 2024 20:26 La Câmpina a început un puternic turneu internațional de tenis

La Câmpina a început un puternic turneu internațional de tenis

Tennis Premium Trophy este denumirea turneului internațional de tenis de câmp, care a început luni, 27 mai, la Câmpina, la baza sportivă Tenis Premium Club.

1432 vizualizari 27 May 2024 18:05 Turneul final. Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina - HC Bizău Ocna Șugatag 22-16

În ultimul meci din grupele turneului final al Campionatului Național de Handbal Feminin juniori III, Speranță, care are loc la Suceava, CS Câmpina a învins clar, la șase goluri diferență, formația HC Bizău Ocna Șugatag, 22-16.

Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism