Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine incredibilă, surprinsă zilele trecute la un bloc din cartierul Turnătoriei.
Pur și simplu, un câmpinean și-a scos un sac în care usucă pâinea pe fereastră, la soare. Sigur, părerile sunt împărțite și ne bucurăm că este așa. Se vor găsi unii care să spună că e ceva firesc, care ține poate chiar de tradiție... Alții, dimpotrivă vor fi oripilați și se gândesc că noi, nu neapărat ca localitate, cât ca popor, nu mai ajungem niciodată în mileniul al treilea. Că de Europa civilizată, nici nu poate fi vorba... În fine, cei mai ”optimiști” se gândesc cu groază că în curând vor fi repartizate apartamentele din cele trei blocuri noi, două pe Strada Petrolistului și unul în Mogador... Să te ții atunci de imagini senzaționale!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

HidroPrahova a decis oprirea apei și blocarea trosonului de pe Strada Orizontului, cuprins între intersecțiile cu străzile Maramureș și Industriei.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis un scurt filmuleț cu o avarie la rețeaua de apă de pe Strada Orizontului.

ISU a emis un mesaj RO-ALERT pentru zona Câmpina în cursul după-amiezii de sâmbătă, 4 iulie.

În seara de vineri, 3 iulie, pe Strada Constantin Stere din Câmpina s-a spart o conductă din rețeaua de apă.