Din primele verificări, s-a constatat faptul că un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 52 de ani ar fi surprins și accidentat un pieton, o minoră în vârstă de 11 ani.
Accidentul a avut loc pe Strada Toma Ionescu din Câmpina. Fetița a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate. Se efectuează cercetări în vederea stabilirii circumstanțelor și cauzelor producerii evenimentului rutier, informează purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.
Vom reveni.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Consiliul Județean Prahova a aprobat vineri, în ședință extraordinară, repartizarea pe localități a cotei de 6% din impozitul pe venit aferent anului 2026.

La solicitarea Primăriei Câmpina, operatorul pentru lucrări de dezinsecție va realiza tratamente specifice în parcurile și zonele verzi din municipiu.

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 9 iulie, cu privire la producerea unui accident rutier pe DJ 102I, în comuna Șotrile.

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Șerban Cantacuzino” al județului Prahova a organizat joi dimineață, pe stadionul „Fortuna” din Poiana Câmpina, etapa interjudețeană a concursului profesional pentru serviciile de voluntariat și private pentru situații de urgență.