CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Locuitorii de la Căminul Petrol solicită administrației locale desființarea gardului

- Actualitate -

Locuitorii de la Căminul Petrol solicită administrației locale desființarea gardului

În numele mai multor locuitori din blocul de garsoniere de la Căminul Petrol, un cititor CâmpinaTV.ro transmite prin intermediul nostru o solicitare către administrația locală.

”Ne-am bucurat și a ieșit foarte frumos că noua administrație a decis desființarea gardului de la Căminul Petrol, din zona Clubului Copiilor. Desființarea gardului a schimbat mult întreaga zonă. Cu toate acestea, între acest spațiu și blocul nostru de garsoniere a rămas un gard foarte urât. La fel este și gardul de la stradă - plin de buruieni, ruginit, un adevărat dezastru. Prin intermediul dvs. solicităm administrației locale să desființeze și acest gard sau să ne permită nouă, locuitorilor de aici, să-l desființăm”, este mesajul locuitorilor de la Căminul Petrol.
Acum, mingea este în terenul administrației locale, care - recent - a asfaltat aleea din fața blocului de garsoniere.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


15 Sep 2025 21:45 6002 vizualizari


Comentarii






  • 18.09.2025 08:28 Marcel - există un plan de urbanism pentru amenajarea parcului de la Cămine Petrol? .... început promițător ...
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
61 vizualizari 11 May 2026 13:44 Un brezean de 30 ani a fost reținut de polițiști după ce a fost depistat la volan băut și fără permis

Un brezean de 30 ani a fost reținut de polițiști după ce a fost depistat la volan băut și fără permis

Într-una dintre nopțile de la finalul săptămânii trecute, polițiștii din Breaza au oprit pentru control un autoturism pe o stradă din localitate.

citeste mai mult
146 vizualizari 11 May 2026 11:51 Un prahovean a fost reținut de polițiști pentru înșelăciune, prejudiciul depășind jumătate de milion lei

Un prahovean a fost reținut de polițiști pentru înșelăciune, prejudiciul depășind jumătate de milion lei

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Ploiești – Biroul de Combatere a Infracțiunilor Contra Persoanei și Patrimoniului au reținut, la data de 8 mai 2026, pentru 24 ore, un bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de înșelăciune și înșelăciune în formă continuată, prejudiciul total cauzat fiind estimat la aproximativ 591.000 lei.

citeste mai mult
135 vizualizari 11 May 2026 11:37 Percheziție în Prahova într-un dosar de contrabandă

Percheziție în Prahova într-un dosar de contrabandă

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova – Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, cu sprijinul Serviciului Criminalistic Prahova, au pus în executare, la data de 9 mai 2026, un mandat de percheziție domiciliară la locuința unei persoane fizice din județul Prahova.

citeste mai mult
310 vizualizari 10 May 2026 12:51 S-au suplimentat fondurile pentru modernizarea Străzii Orizontului

S-au suplimentat fondurile pentru modernizarea Străzii Orizontului

În bugetul municipiului Câmpina pentru anul 2026, aprobat vineri, 8 mai, există și o poziție bugetară privind modernizarea Străzii Orizontului.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV