Strada Tineretului se află pe lista administrației locale pentru asfaltare în acest an. Adică în 2019. Bine, s-a mai aflat și anul trecut, când Consiliul Local a alocat banii necesari, iar Primăria Câmpina chiar a promis că lucrarea va fi gata în toamna lui 2018. Nu s-a întâmplat așa, iar în 2019 o regăsim din nou pe listă. Iar noi, ca și locuitorii de pe Tineretului, așteptam licitația pentru stabilirea firmei care să execute lucrările.
O licitație a avut loc, dar nu pentru asfaltare, ci pentru "expertizarea tehnică a stării tehnice a stării actuale a străzii Tineretului", după cum se menționează în anunțul de pe SEAP. Adică, în traducere liberă, expertizarea tehnică a Străzii Tineretului, prin realizarea unui studiu geotehnic și a unor analize de laborator. De această operațiune se va ocupa SC Consultanță pentru Infrastructuri Terestre - CONSIT SA București, valoarea contractului fiind de 12.600 lei fără TVA. Probabil că, după expertizare, vom afla și când se va trece la asfaltare.
Strada Tineretului este situată aproape de centrul municipiului, între Tudor Vladimirescu și George Coșbuc și are o lungime de 360 metri.

Scandalul privind imlicarea în mafia pariurilor a unor jucători, apropiați și conducători de la CS Păulești, echipă din Liga a 3-a, a ajuns într-o nouă etapă.

De ceva vreme, Oficiul Poștal nr. 1 din Câmpina, situat în clădirea aceea relativ nouă, dar deja învechită, de la intersecția străzilor Griviței și Ardealului, și-a pus sediul la vânzare sau închiriere.

În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Câmpina de joi seară, la final, șeful Serviciului Juridic, Monica Voicu, a prezentat o informare privind situația plângerilor prealabile formulate de la începutul acestui an privind unele hotărâri ale Consiliului Local.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat producerea unui accident rutier. în urmă cu puțin timp. pe Calea Doftanei.