La Istanbul a avut loc duminică, 14 iulie 2019, Campionatul Balcanic de Atletism pentru Cadeți, competiție la care din delegația României au făcut parte și câmpinenii Andreea Lungu, care a concurat în proba de aruncarea discului și Marius Vasile, care s-a aliniat la startul probelor de aruncarea greutății și aruncarea discului, însoțiți de antrenorul Nicolae Pavel.
Spre marea bucurie a delegației României, ambii atleți câmpineni au reușit performanțe de excepție. Andreea Lungu (antrenor Mihaela Marin) a câștigat proba de aruncarea discului, cu o aruncarea de 45,54m, devenind campioană balcanică, în vreme ce Marius Vasile (antrenor Nicolae Pavel) s-a clasat pe locul al doilea la aruncarea greutății, cu 18,12m, devenind vicecampion balcanic, în vreme ce la aruncarea discului s-a clasat pe locul al patrulea, cu 51,24m.
Ambii sportivi și antrenorul lor vor reveni în țară în cursul zilei de luni, dar vor rămâne în cantonamentul de la Snagov, unde se pregătesc pentru participarea la Festivalul Olimpic pentru Tineretul European, care va avea loc la Baku, în Azerbaidjan, în perioada 21-27 iulie.
Felicitări tuturor!

A fost prima etapă a Ligii a 4-a Prahova. O rundă cu 29 goluri și câteva rezultate interesante.

Fosta echipă de prim eșalon județean, cu pretenții de promovare și acum, Unirea Cocorăștii Colț a fost adversarul formației Sportul Câmpina, în prima etapă din noua ediție de campionat.

Sâmbătă dimineață a debutat o nouă ediție a Ligii a 4-a Prahova.

Cu o săptămână înaitea începerii campionatului, ACS Provița de Sus și Inter Bănești s-au întâlnit pentru o ultima verificare.