CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

3.933 candidați au trecut de probele eliminatorii pentru admiterea la Școala de Poliție Câmpina. Proba scrisă are loc pe 20 ianuarie 2019

- Actualitate -

3.933 candidați au trecut de probele eliminatorii pentru admiterea la Școala de Poliție Câmpina. Proba scrisă are loc pe 20 ianuarie 2019

La Școala de Agenți de Poliție "Vasile Lascăr" din Câmpina s-au încheiat astăzi (vineri, 18 ianuarie) probele eliminatorii, iar candidații care au reușit să treacă de aceste probe vor susține duminică, 20 ianuarie, între orele 10.00-13.00, testarea scrisă la limba română și o limbă străină. După contravizita medicală și testarea aptitudinilor fizice, au rămas trei candidați pe un loc.

Pentru sesiunea de admitere ianuarie 2019, la Școala de Poliție din Câmpina s-au înscris 5.596 candidați, dintre care 2.329 fete și 3.267 băieți. Din totalul candidaților, 1.663 nu au trecut de probele eliminatorii. Potrivit informațiilor furnizate de purtătorul de cuvânt al Școlii de Poliție Vasile Lascăr Câmpina, Beatrice Melincianu, au rămas în concurs pentru proba scrisă 3.933 candidați (3.871 români, 31 romi și 31 aparținând altor minorități). Din cei 3.933 candidați care au reușit să treacă de probele eliminatorii, 1.056 sunt fete și 2.877 băieți. 
Vă reamintim că, pentru admiterea din ianuarie 2019, la Școala de Poliție "Vasile Lascăr" sunt scoase la concurs 1.300 de locuri, dintre care 30 pentru romi și 10 pentru alte minorități. De asemenea din cele 1.300 de locuri, 1.275 sunt pentru agenți de poliție în structurile IGPR, 20 pentru Direcția Generală de Pașapoarte și 5 pentru agenți ai Serviciului de Informații Externe (SIE).


18 Jan 2019 12:51 12212 vizualizari


Comentarii






859 vizualizari 13 Jan 2026 18:40 Comisia pentru analiza alunecării de teren din zona Câmpinița a făcut constatarea. Urmează evaluarea și apoi soluțiile

Comisia pentru analiza alunecării de teren din zona Câmpinița a făcut constatarea. Urmează evaluarea și apoi soluțiile

În cursul zilei de marți, 13 ianuarie 2026, pe Bulevardul Carol I din municipiul Câmpina, la ieșirea spre Cornu, acolo unde o alunecare de teren pune în pericol siguranța traficului rutier, Comisia pentru Situații de Urgență de la nivelul județului Prahova a venit pentru a vedea situația în teren.

citeste mai mult
645 vizualizari 13 Jan 2026 16:22 Campanie de informare și prevenire. Ziua fără accidente rutiere pe drumurile naționale din județul Prahova

Campanie de informare și prevenire. Ziua fără accidente rutiere pe drumurile naționale din județul Prahova

Polițiștii Serviciului Rutier din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova au desfășurat marți, 13 ianuarie 2026, o acțiune de tip campanie de informare și prevenire, intitulată „Ziua fără accidente rutiere pe drumurile naționale din județul Prahova”.

citeste mai mult
736 vizualizari 13 Jan 2026 12:13 Avarie la rețeaua de apă în zona centrală a comunei Poiana Câmpina

Avarie la rețeaua de apă în zona centrală a comunei Poiana Câmpina

În cursul dimineții de marți, 13 ianuarie 2026, în zona centrală, zona blocurilor din centrul comunei Poiana Câmpina, a fost semnalată o avarie la rețeaua de apă.

citeste mai mult
2655 vizualizari 13 Jan 2026 07:12 De 15 ani, Câmpina se chinuie să facă o alternativă de acces în oraș. Ce bună ar fi fost acum...

De 15 ani, Câmpina se chinuie să facă o alternativă de acces în oraș. Ce bună ar fi fost acum...

Alunecarea de teren din zona Câmpinița, care dă atâtea bătăi de cap administrației câmpinene, nu este o noutate.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV