CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Circulația pe DJ 207, între Câmpina și Șotrile, va fi redeschisă. Vor exista unele restricții de tonaj și limitare de viteză

- Actualitate -

Circulația pe DJ 207, între Câmpina și Șotrile, va fi redeschisă. Vor exista unele restricții de tonaj și limitare de viteză

Comitetul Local pentru Situații de Urgență a decis astăzi reluarea circulației publice pe drumul județean 207 între Câmpina și comuna Șotrile. Vă reamintim că acest drum a fost închis pe 6 aprilie, în urma unei alunecări de teren produse la aproximativ un kilometru de Spitalul de Psihiatrie Voila. În ședința de astăzi, autoritățile locale au decis redeschiderea drumului cu aplicarea unor restricții în zona afectată de alunecarea de teren.

Astfel, conform comunicatului de presă remis de Primăria Câmpina, va fi interzis accesul autovehiculelor cu masa mai mare de 7,5 tone, cu excepția autospecialelor de intervenție în caz de urgență. De asemenea, se instituie limitare de viteză, drum cu prioritate pe unul din sensuri și prioritate pentru circulația din sens invers. Drumul va fi lărgit cu aproape doi metri pe partea stângă a sensului de mers spre Șotrile, în zona alunecării de teren, astfel încât traficul rutier să se desfășoare în condiții de siguranță. Toate aceste măsuri revin administratorului drumului - Consiliul Județean Prahova.
Primăria Câmpina va ridica restricția de drum închis, iar zona va fi monitorizată permanent de agenți ai Poliției Locale și Poliției Municipale.

Citiți și Drumul dintre Câmpina și Șotrile, surpat din cauza unei alunecări de teren. Circulația este complet blocată


11 Apr 2018 16:55 4790 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
360 vizualizari 18 Aug 2026 19:16 Primăria Câmpina a emis ordinul pentru începerea lucrărilor de asfaltare pe Strada Orizontului

Primăria Câmpina a emis ordinul pentru începerea lucrărilor de asfaltare pe Strada Orizontului

Lucrările încep pe primul tronson, cel cuprins între intersecția cu Bulevardul Nicolae Bălcescu și intersecția cu Strada Industriilor și sunt executate de societatea SORCHIV GAZ din Breaza.

citeste mai mult
1098 vizualizari 18 Aug 2026 17:40 La Câmpina, 85 autovehicule abandonate au fost ridicate de pe domeniul public de la începutul acestui an

La Câmpina, 85 autovehicule abandonate au fost ridicate de pe domeniul public de la începutul acestui an

Poliția Locală Câmpina continuă acțiunile de identificare și eliberare a domeniului public de autovehiculele abandonate sau fără stăpân, în conformitate cu prevederile legale în vigoare.

citeste mai mult
576 vizualizari 18 Aug 2026 17:02 Punctul de vedere al HIDRO PRAHOVA SA privind lucrările executate în zona Străzii Orizontului din municipiul Câmpina

Punctul de vedere al HIDRO PRAHOVA SA privind lucrările executate în zona Străzii Orizontului din municipiul Câmpina

În urma apariției articolului nostru "Hidro Prahova, parcă era gata primul tronson al Străzii Orizontului! Nu așa a fost informat președintele CJ Prahova la întâlnirea de duminică?", publicat astăzi, la prânz, societatea vizată a reacționat extrem de rapid și ne-a trasnmis un punct de vedere pe care îl publicăm integral.

citeste mai mult
3795 vizualizari 18 Aug 2026 12:50 O școală creștină privată a cumpărat clădirea OMV Petrom de pe Strada Plevnei din Câmpina

O școală creștină privată a cumpărat clădirea OMV Petrom de pe Strada Plevnei din Câmpina

Scoasă la vânzare de OMV Petrom de mai mult timp, clădirea de pe Strada Plevnei, la intersecția cu Strada Ardealului, și-a găsit un nou proprietar - Adamant International School, o școală creștină privată din Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV