Iarina Cojocaru (Barracuda Câmpina), campioană națională la natație, în proba de 100m liber, categoria 10-11 ani

Sport (Categoria articolului)

În acest week-end, la bazinul din cadrul Complexului Sportiv ”Lia Manoliu” din București a avut loc Campionatul Național de Natație pentru copii, prilej cu care cea mai mică sportivă de la clubul câmpinean Barracuda, Iarina Cojocaru, a devenit campioană națională în proba de 100m liber.

Iarina Cojocaru este antrenată chiar de tatăl ei, Gabriel Cojocaru. Iarina a câștigat proba de 100m liber cu timpul de 1.05.20, devenind campioană națională la categoria ei de vârstă, 10-11 ani. De asemenea, sportiva din Câmpina a mai obținut două medalii de argint și titlul de vicecampioană națională în proba de 100m bras - cu timpul de 1.24.90 și în proba de 200m mixt - cu timpul de 2.41.62. Iarina a mai fost la un pas de podium și în proba de 100m spate, unde cu cu timpul 1.18.64 s-a clasat pe locul al patrulea.
Este o performanță deosebită pentru sportul câmpinean, Iarina Cojocaru încununând un sezon foarte bun pentru care merită toate felicitările!