Liga A Prahova, etapa a 21-a. Avancronici și delegări

Sport (Categoria articolului)

După meciurile din Cupa României, de la mijlocul acestei săptămâni, în week-end se reiau jocurile din campionatul Ligii A cu etapa a 21-a. Iată programul, scurte avancronici și delegările arbitrilor: 

vineri, 5 aprilie, ora 17.00
Boldești: Petrolistul Boldești - FC Bănești
Locurile ocupate în clasament: Petrolistul Boldești - locul 3, FC Bănești - locul 2.
În tur: FC Bănești - Petrolistul Boldești 1-1.
Etapa precedentă: CS Blejoi - Petrolistul Boldești 4-0; FC Bănești - CS Păulești 4-1.
Rezultatele din Cupa României: Prahova Tinosu - Petrolistul Boldești 1-6; FC Bănești va juca miercuri, 10 aprilie, cu Progresul Puchenii Moșneni, în deplasare.
Arbitri: Mădălin Marinescu - Alexandru Chioibașu, Valentin Dediu.

sâmbătă, 6 aprilie, ora 11.00
Brebu: AFC Brebu - Unirea Urlați
Locurile ocupate în clasament: AFC Brebu - locul 6, Unirea Urlați - locul 12.
În tur: Unirea Urlați - AFC Brebu 2-2.
Etapa precedentă: Tricolorul Breaza - AFC Brebu 1-2; Unirea Urlați - Petrolul 95 Ploiești 1-3.
Rezultatele din Cupa României: CS Valea Doftanei - AFC Brebu 1-3; Victoria Fântânele - Unirea Urlați 0-0, 0-2, după prelungiri.
Arbitri: Alexandru Zafiriadis - Mihai Vizitiu, Romulus Sprânceană.

sâmbătă, 6 aprilie, ora 17.00
Păulești: CS Păulești - Teleajen Văleni
Locurile ocupate în clasament: CS Păulești - locul 9, Teleajen Văleni - locul 7.
În tur: Teleajen Văleni - CS Păulești 2-1.
Etapa precedentă: FC Bănești - CS Păulești 4-1; Teleajen Văleni - AS Strejnic 3-2.
Rezultatele din Cupa României: Voința Vărbilău - CS Păulești 3-3, 4-3 la lovituri de departajare; Gloria Vâlcănești - Teleajen Văleni 1-1, 5-3 la lovituri de departajare.
Arbitri: Valentin Dumitru - Mihail Pandelea, Alin Ionică.

Izvoarele: Tinerețea Izvoarele - Avântul Măneciu
Locurile ocupate în clasament: Tinerețea Izvoarele - locul 15, Avântul Măneciu - locul 8.
În tur: Avântul Măneciu - Tinerețea Izvoarele 2-2.
Etapa precedentă: CS Cornu - Tinerețea Izvoarele 4-0; Avântul Măneciu - CS Ceptura 3-0, fără joc.
Rezultatele din Cupa României: CSC Berceni - Tinerețea Izvoarele 1-1, 3-1 după prelungiri; AS Starchiojd - Avântul Măneciu 1-4.
Arbitri: Laurențiu Piciu - Costin Drăgănescu, Andrei Sotir.

duminică, 7 aprilie, ora 11.00
Strejnic: AS Strejnic - CS Cornu
Locurile ocupate în clasament: AS Strejnic - locul 14, CS Cornu - locul 4.
În tur: CS Cornu - AS Strejnic 3-0.
Etapa precedentă: Teleajen Văleni - AS Strejnic 3-2; CS Cornu - Tinerețea Izvoarele 4-0.
Rezultatele din Cupa României: CS Mănești - AS Strejnic 3-2; CS Mănești Băltița - CS Cornu 1-3.
Arbitri: Ionuț Neagu - Mircea Rusu, Mădălina Crăciun.

Coada Izvorului: CS Mănești Coada Izvorului - Tricolorul Breaza
Locurile ocupate în clasament: CS Mănești Coada Izvorului - locul 10, Tricolorul Breaza - locul 11.
În tur: Tricolorul Breaza - CS Mănești Coada Izvorului 0-2.
Etapa precedentă: CSO Plopeni - CS Mănești Coada Izvorului 6-1; Tricolorul Breaza - AFC Brebu 1-2.
Rezultatele din Cupa României: AS Tufeni - CS Mănești Coada Izvorului 2-1; Olimpia Comarnic - Tricolorul Breaza 0-2.
Arbitri: Mădălin Dicu - Gabriel Răduță, Emilian Chipon.

Ploiești: Petrolul 95 Ploiești - CS Blejoi
Locurile ocupate în clasament: Petrolul 95 Ploiești - locul 13, CS Blejoi - locul 1.
În tur: CS Blejoi - Petrolul 95 Ploiești 6-1.
Etapa precedentă: Unirea Urlați - Petrolul 95 Ploiești 1-3; CS Blejoi - Petrolistul Boldești 4-0. 
Rezultatele din Cupa României: CSO Mizil - Petrolul 95 Ploiești 0-0, 4-2 la lovituri de departajare; CS Blejoi nu a jucat, fiind calificată direct în turul următor.
Arbitri: Mihai Amorăriței - Dragoș Pantilie, Diana Florea.

CS Ceptura - CSO Plopeni 0-3, după retragerea formației din Ceptura, toate meciurile acesteia din retur vor fi omologate cu scorul de 3-0 în favoarea adversarilor.

4160 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

1129 vizualizari
08 dec. 2021 22:58

Andreea Lungu și Marius Vasile și-au încheiat activitatea la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina și vor continua pentru... CSM Brașov

Câmpina are de câțiva ani o problemă, pe care niemni nu pare dispus să o rezolve. Copiii care activează la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina își termină perioada de juniorat, trebuie să treacă la nivelul următor - tineret și apoi seniori, dar pentru că în Câmpina nu există preocupare pentru a-i menține pe acești copii la un club local, ei sunt nevoiți să cute alte cluburi din țară pentru a-și continua activitatea.

2009 vizualizari
07 dec. 2021 22:08

Iarina Cojocaru (Barracuda Câmpina) - trei medalii de bronz la Naționalele de Poliatlon de la Bacău

La Bacău, în perioada 2-4 decembrie, a avut loc Campionatul Național de Poliatlon pentru copii 10-11ani, competiție la startul căreia Câmpina a fost reprezentată de sportiva Iarina Cojocaru, legitimată la clubul de natație Barracuda Câmpina, unde este pregătită chiar de tatăl ei, Gabriel Cojocaru.

Alte stiri recente

1313 vizualizari
08 dec. 2021 20:15

Punctele de vedere ale partidelor cu reprezentare în CL Câmpina despre construirea unui bloc pe Bulevardul Culturii, lângă Primărie

Am scris, într-un articol anterior, despre intenția unei firme private de a construi un bloc pe Bulevardul Culturii din municipiul Câmpina, pe terenul unde s-a aflat cândva grădina de vară și care astăzi aparține firmei respective. Aceste teren este la doi pași de sediul Primăriei Câmpina, care este o clădire monument istoric de clasa A - Vila Ștefănescu sau Casa cu Grifoni. Referitor la această situație am cerut un punct de vedere liderilor partidelor cu reprezentare în Consiliul Local, precum și Primăriei Câmpina. 

7125 vizualizari
08 dec. 2021 17:46

A încetat din viață omul de afaceri câmpinean Florin Abagiu

4 comentarii

Inspectoratul Județean de Poliție Prahova și Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență Prahova anunțau, în această după-amiază, producerea unui accident rutier grav pe drumul județean 144, între Florești și Nedelea.