Liga A Prahova, etapa a 21-a. Avancronici și delegări

Sport (Categoria articolului)

După meciurile din Cupa României, de la mijlocul acestei săptămâni, în week-end se reiau jocurile din campionatul Ligii A cu etapa a 21-a. Iată programul, scurte avancronici și delegările arbitrilor: 

vineri, 5 aprilie, ora 17.00
Boldești: Petrolistul Boldești - FC Bănești
Locurile ocupate în clasament: Petrolistul Boldești - locul 3, FC Bănești - locul 2.
În tur: FC Bănești - Petrolistul Boldești 1-1.
Etapa precedentă: CS Blejoi - Petrolistul Boldești 4-0; FC Bănești - CS Păulești 4-1.
Rezultatele din Cupa României: Prahova Tinosu - Petrolistul Boldești 1-6; FC Bănești va juca miercuri, 10 aprilie, cu Progresul Puchenii Moșneni, în deplasare.
Arbitri: Mădălin Marinescu - Alexandru Chioibașu, Valentin Dediu.

sâmbătă, 6 aprilie, ora 11.00
Brebu: AFC Brebu - Unirea Urlați
Locurile ocupate în clasament: AFC Brebu - locul 6, Unirea Urlați - locul 12.
În tur: Unirea Urlați - AFC Brebu 2-2.
Etapa precedentă: Tricolorul Breaza - AFC Brebu 1-2; Unirea Urlați - Petrolul 95 Ploiești 1-3.
Rezultatele din Cupa României: CS Valea Doftanei - AFC Brebu 1-3; Victoria Fântânele - Unirea Urlați 0-0, 0-2, după prelungiri.
Arbitri: Alexandru Zafiriadis - Mihai Vizitiu, Romulus Sprânceană.

sâmbătă, 6 aprilie, ora 17.00
Păulești: CS Păulești - Teleajen Văleni
Locurile ocupate în clasament: CS Păulești - locul 9, Teleajen Văleni - locul 7.
În tur: Teleajen Văleni - CS Păulești 2-1.
Etapa precedentă: FC Bănești - CS Păulești 4-1; Teleajen Văleni - AS Strejnic 3-2.
Rezultatele din Cupa României: Voința Vărbilău - CS Păulești 3-3, 4-3 la lovituri de departajare; Gloria Vâlcănești - Teleajen Văleni 1-1, 5-3 la lovituri de departajare.
Arbitri: Valentin Dumitru - Mihail Pandelea, Alin Ionică.

Izvoarele: Tinerețea Izvoarele - Avântul Măneciu
Locurile ocupate în clasament: Tinerețea Izvoarele - locul 15, Avântul Măneciu - locul 8.
În tur: Avântul Măneciu - Tinerețea Izvoarele 2-2.
Etapa precedentă: CS Cornu - Tinerețea Izvoarele 4-0; Avântul Măneciu - CS Ceptura 3-0, fără joc.
Rezultatele din Cupa României: CSC Berceni - Tinerețea Izvoarele 1-1, 3-1 după prelungiri; AS Starchiojd - Avântul Măneciu 1-4.
Arbitri: Laurențiu Piciu - Costin Drăgănescu, Andrei Sotir.

duminică, 7 aprilie, ora 11.00
Strejnic: AS Strejnic - CS Cornu
Locurile ocupate în clasament: AS Strejnic - locul 14, CS Cornu - locul 4.
În tur: CS Cornu - AS Strejnic 3-0.
Etapa precedentă: Teleajen Văleni - AS Strejnic 3-2; CS Cornu - Tinerețea Izvoarele 4-0.
Rezultatele din Cupa României: CS Mănești - AS Strejnic 3-2; CS Mănești Băltița - CS Cornu 1-3.
Arbitri: Ionuț Neagu - Mircea Rusu, Mădălina Crăciun.

Coada Izvorului: CS Mănești Coada Izvorului - Tricolorul Breaza
Locurile ocupate în clasament: CS Mănești Coada Izvorului - locul 10, Tricolorul Breaza - locul 11.
În tur: Tricolorul Breaza - CS Mănești Coada Izvorului 0-2.
Etapa precedentă: CSO Plopeni - CS Mănești Coada Izvorului 6-1; Tricolorul Breaza - AFC Brebu 1-2.
Rezultatele din Cupa României: AS Tufeni - CS Mănești Coada Izvorului 2-1; Olimpia Comarnic - Tricolorul Breaza 0-2.
Arbitri: Mădălin Dicu - Gabriel Răduță, Emilian Chipon.

Ploiești: Petrolul 95 Ploiești - CS Blejoi
Locurile ocupate în clasament: Petrolul 95 Ploiești - locul 13, CS Blejoi - locul 1.
În tur: CS Blejoi - Petrolul 95 Ploiești 6-1.
Etapa precedentă: Unirea Urlați - Petrolul 95 Ploiești 1-3; CS Blejoi - Petrolistul Boldești 4-0. 
Rezultatele din Cupa României: CSO Mizil - Petrolul 95 Ploiești 0-0, 4-2 la lovituri de departajare; CS Blejoi nu a jucat, fiind calificată direct în turul următor.
Arbitri: Mihai Amorăriței - Dragoș Pantilie, Diana Florea.

CS Ceptura - CSO Plopeni 0-3, după retragerea formației din Ceptura, toate meciurile acesteia din retur vor fi omologate cu scorul de 3-0 în favoarea adversarilor.

4627 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

671 vizualizari
11 apr. 2024 17:16

Liga A Prahova, etapa a 24-a. Programul și delegările

Jocurile etapei a 24-a din Liga A Prahova vor avea loc la finalul acestei săptămâni. Iată programul și delegările:

573 vizualizari
10 apr. 2024 17:50

Handbal feminin, juniori III. ACS Ștefan Birtalan București - CS Câmpina 41-42, după un meci de infarct

Fetele lui Daniel Vasile au jucat miercuri la prânz, în Sala ”Lucian Grigorescu”, din București, cu ACS Ștefan Birtalan.

Alte stiri recente

85 vizualizari
12 apr. 2024 15:14

Sancțiuni de peste 40.000 lei au fost aplicate de polițiștii prahoveni într-o singură zi, inclusiv la Câmpina

Polițiștii prahoveni au desfășurat activități cu caracter preventiv în mai multe localități ale județului, inclusiv la Câmpina, iar în cursul unei singure zile, 11 aprilie 2024, valoarea acestora a fost de peste 40.000 lei.

212 vizualizari
12 apr. 2024 13:32

Gabriela Adelina Codreș, judecător la Secția Penală a Judecătoriei Ploiești, a fost desemnată președintele Biroului Electoral Câmpina

Zilele trecute a avut loc desemnarea președinților și locțiitorilor Biroului Electoral din fiecare localitate, inclusiv la nivelul județului Prahova.