CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

În primele trei zile ale noului an, câmpinenii au plătit taxe și impozite locale în valoare de 130.000 lei

- Actualitate -

În primele trei zile ale noului an, câmpinenii au plătit taxe și impozite locale în valoare de 130.000 lei

De luni, 3 ianuarie, odată cu reluarea programului de lucru al instituțiilor publice, a început și activitatea la Direcția Economică din cadrul Primăriei municipiului Câmpina, inclusiv colectarea taxelor și impozitelor locale.

În primele trei zile ale acestui an, adică de luni, 3 ianuarie, până miercuri, 5 ianuarie, s-au încasat impozite și taxe locale în valoare de nu mai puțin de 130.000 lei. Pentru a putea avea un element de comparație, în primele trei zile ale anului 2020 s-au încasat taxe și impozite locale în valoare de 82.000 lei, iar în primele trei zile ale anului 2021, valoarea taxelor și impozitelor locale încasate a fost de 90.000 lei.


05 Jan 2022 19:44 3232 vizualizari


Comentarii






739 vizualizari 16 Nov 2025 15:15 Rezerviștii militari câmpineni i-au comemorat pe eroii germani

Rezerviștii militari câmpineni i-au comemorat pe eroii germani

Rezerviştii cȃmpineni sunt în parteneriat cu o asociaţie similară din orașul Achern - Germania, prin care se comemorează eroii celeilalte ţări la datele tradiţionale.

citeste mai mult
1747 vizualizari 15 Nov 2025 14:31 Protest pe DN1. Locuitorii din Bănești au cerut CNAIR: „Vrem măsuri, nu promisiuni!”

Protest pe DN1. Locuitorii din Bănești au cerut CNAIR: „Vrem măsuri, nu promisiuni!”

Sâmbătă dimineață, la Bănești, de-a lungul DN1, aproape 200 de oameni au protestat față de CNAIR care amână de la începutul acestui an repararea pasarelei pietonale și care tergiversează de ani mulți realizarea unui sens giratoriu la intersecția spre Urleta.

citeste mai mult
444 vizualizari 15 Nov 2025 08:46 Câmpina ar putea adera la un organism județean de promovare a turismului

Câmpina ar putea adera la un organism județean de promovare a turismului

Consiliul Județean Prahova intenționează înființarea Organizației de Management al Destinației Județul Prahova, un organism care ar avea ca principal scop promovarea județului ca destinație turistică.

citeste mai mult
2266 vizualizari 14 Nov 2025 18:38 Două locuințe au fost mistuite de flăcări într-o comună din Prahova

Două locuințe au fost mistuite de flăcări într-o comună din Prahova

La locul evenimentului - satul Brătășanca, din comuna Filipeștii de Târg - au fost mobilizate forțe și mijloace din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Ploiești, fiind vorba despre patru autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor SMURD. 

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV