Joi spre seară, repriza a doua având nevoie chiar de nocturnă, la Blejoi au disputat un meci amical formațiile CS Blejoi II și Muscelul Câmpina.
A fost un meci frumos, cu multe faze de poartă, cu multe goluri, un adevărat spectacol, inclusiv din punct de vedere al evoluției scorului.
Prima repriză, gazdele au fost cele care au controlat jocul. În fața unui adversar superior, greșelile din defensiva câmpineilor au însemnat adevărate cadouri pentru gazde, care la pauză conduceau cu scorul de 4-1. După pauză, pe fondul nu,eroaselor schimbări în tabăra gazdelor, câmpinenii s-au mobilizat, schimbările lor au scăzut foarte mult media de vârstă, a crescut curajul în ofensivă și au reușit să întoarcă scorul, câștigând cu 5-4, golurile formației câmpinene fiind marcate de Mititelu (3), A. Vasile și Potlog. De remarcat că Mititelu a reușit două goluri de generic TV, de la distanță, în vinclul porții adverse, ca și Potlogea, care a avut o reușită norocoasă dintr-o centrare care s-a transformat în șut pe poartă.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!
La acest final de săptămână, pe circuitul de motocros de la Merei, județul Buzău, a avut loc o nouă etapă a Campionatului Național Individual.
În organizarea Asociației Județene de Handbal Prahova s-a dat startul fazei județene a Campionatului Național de handbal feminin juniori IV.
Duminică, la prânz, în sala ”Grigorescu”, CS Câmpina a primit vizita liderului campionatului feminin juniori II, HC Dunărea Brăila.
Sâmbătă au avut loc primele jocuri din cadrul etapei a 8-a din Liga a 4-a Prahova. Runda s-a încheiat duminică.