Miercuri, 26 iulie, în jurul orei 14.30, pe Strada Constantin Stere, în apropierea intersecției cu Strada Democrației, din asfalt a început să iasă apă... Și a tot ieșit formându-se un curs de apă până dincolo de intersecția cu Strada B.P. Hasdeu.
Situația ne-a fost semnalată de un cititor CâmpinaTV.ro, iar în jurul orei 15.00, când am ajuns noi la fața locului, încă nu apăruse nimeni care să intervină. Apa curgea, așa cum se vede și în imagini.
Cel mai probabil, cei de la HidroPrahova urmează să intervină și să remedieze problema.

În urma agravării alunecării de teren de la intrarea în municipiul Câmpina dinspre comuna Cornu, a fost convocată o ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență care a decis ca începând din această seară (marți, 27 ianuarie), ora 19.00, Bulevardul Carol I să fie complet închis traficului rutier pe tronsonul afectat.

Pompierii militari din Sinaia au fost alertați cu privire la producerea unui posibil incendiu într-o locuință din orașul Bușteni. La locul solicitării s-au deplasat o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD și SVSU Bușteni.

Anul școlar viitor va aduce o serie de modificări în structura claselor a IX-a de la instituțiile de învățământ liceal de la nivelul municipiului Câmpina.

Serviciul Rutier din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova lansează campania „7 zile de siguranță – Fără accidente pe drumurile naționale”, o acțiune amplă ce se va desfășura pe parcursul a șapte zile consecutive, având ca obiectiv principal creșterea siguranței rutiere și reducerea numărului de accidente produse pe drumurile naționale din județ.