De 25 de ani, în mod tradițional, în ziua de Sf. Mihail și Gavril sau în preajma acestei mari sărbători, la Câmpina are loc Memorialul ”Mihai Pastor” la baschet, competiție dedicată profesorului de educație fizică Mihai Pastor, dascăl al multor generații de elevi. Ediția jubiliară, a 25-a, s-a desfășurat joi, 7 noiembrie, în sala de sport a Liceului Tehnologic Energetic Câmpina.
Este competiția sportivă din Câmpina cu cea mai îndelungată tradiție, iar elevii se bucură de fiecare dată să fie parte la o asemenea întrecere. La fel ca la precedentele ediții, întrecerea, atât la feminin, cât și la masculin, a fost câștigată de echipele Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina.
Dar iată și ierarhia finală a competiție:
Feminin
1. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina
2. Liceul Tehnologic ”Constantin Istrati” Câmpina
Masculin
1. Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina
2. Liceul Tehnologic Forestier Câmpina
3. Liceul Tehnologic Energetic Câmpina
4. Liceul Tehnologic ”Constantin Istrati” Câmpina
Competiția a fost organizată de Liceul Tehnologic Energetic, în colaborare cu Consiliul Local Câmpina, prin Casa Tineretului, și Direcția Județeană de Tineret și Sport Prahova.
La festivitatea de premiere au fost prezenți primarul Horia Tiseanu, care predă discipline tehnologice chiar la Liceul Tehnologic Energetic, consilierul Florin Frățilă, președinte al Comisiei de Sport din Consiliul Local, Gabriel Budileanu, din partea Casei Tineretului, dar și conducerea liceului gazdă - profesorii Stan Sârbu și Gheorghe Lamba.

Jocurile etapei a 26-a din Liga a a 4-a au loc pe parcursul a două zile, sâmbătă și duminică. Iată rezultatele înregistrate până acum și clasamentul la zi:

Meci controlat autoritar din minutul 1 până la ultimul fluier al arbitrului, dominare care a adus nu umai victoria CSC-ului în fața echipei Teleajen Văleni, ci și titlul județean, prin jocul rezultatelor, CS Câmpina având patru puncte avans în fața ocupantei locului secund, formația CSO Plopeni, cu un meci înaintea finalului de campionat.

La Băicoi a avut loc sâmbătă competiția Turneul Micii Campioni, turneu de minihandbal feminin, la care a participat și echipa CS Câmpina.

Meci într-o singură direcție, în care nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei.