Cu ceva întârziere față de tradiția anilor precedenți, ediția 2024 a evenimentului Câmpina Summer Park Music va avea loc în zilele de 28 iulie, 4 și 25 august.
Concertele vor avea loc în Parcul Regele Mihai I, iar în cazul în care vremea este nefavorabilă, evenimentul se va desfășura pe scena Casei Tineretului. Intrarea este liberă.
Iată și programul pentru fiecare din cele trei zile de concerte:
Duminică, 28 iulie
Ora 19.30 - Denisa Fodac
Ora 20.00 - Maria Răducanu
Duminică, 4 august
Ora 18.30 - David Istrate, Trupa Chondriax
Ora 19.00 - trupa Partizan
Duminică, 25 august
Ora 19.00 - Trupa Hara
Evenimentul este organizat de administrația locală, prin Casa de Cultură "Geo Bogza".

Asociația Câmpina Curată va organiza sâmbătă, 13 iunie, pe un traseu urban Crosul Câmpina Curată.

O nouă ediție a Seratelor Clturale Elstar a adus în fața publicului local un... câmpinean, Gabriel Șerban.

Jules Verne și-a imaginat un ocol în jurul Pământului în 180 zile. Câmpineanul Aurelian Diniță a realizat ocolul lumii în 134 zile. Temerarul câmpinean a plecat pe 9 ianuarie 2026 și s-a întors pe 22 mai 2026.

În cursul dimineții de joi, 21 mai, la Monumentul Eroilor din Breaza a avut loc un ceremonial militar și religios dedicat Zilei Eroilor, eveniment la care au participat primarul Bogdan Novac, alte oficialități locale civile și militare, dar și numeroși localnici, în ciuda vremii neprietenoase.