La Vilnius, capitala Lituaniei, are loc în perioada 2-7 iulie 2024 Campionatul European de Natație pentru juniori.
Câmpina este reprezentată de doi sportivi - Darius Coman și Ștefan Cojocaru, antrenați de Gabriel Cojocaru, care provin de la clubul câmpinean Barracuda, în prezent fiind legitimați la Corona Brașov. Tinerii sportivi se pregătesc la bazinul didactic de la Cornu, inaugurat recent.
Darius Coman se va afla la start în probele de 200m mixt, 400m mixt, 200m bras, în vreme ce Ștefan Cojocaru va concura în probele de 200m bras și 100m bras.
După mulți ani de muncă temeinică, uneori în condiții foarte grele, cei doi tineri și talentați sportivi câmpineni își văd visul îndeplinit - să reprezinte România la competiții de cel mai înalt nivel internațional. Indiferent unde vor fi legitimați, unde se vor antrena, Darius și Ștefan rămân câmpinenii noștri cu care ne mândrim! Mult succes!

Partida Chindia Târgocviște - CS Dinamo București, scor 2-0, care a avut loc sâmbătă a fost ultimul în liga secundă petru arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței.

Georgeta Popescu, din Câmpina, și Teodora Vlad, din Brebu, au adus mândrie delegației României la Cupa Europei la bob, a cărei a treia etapă a avut loc la Altenberg, Germania.

În mod tradițional, ultima competiție a fiecărui an organizată de Asociația Județeană de Fotbal Prahova este Cupa ”Moș Crăciun”.

La vremea la care fotbalul la nivel județean a cam intrat în vacanță, handbalul mai ține trează atenția iubitorilor sportului.