Miercuri după-amiază, pe Strada B.P. Hasdeu din municipiul Câmpina a avut loc un accident de circulație, în urma căruia o femeie, în vârstă de 30 de ani, a ajuns la Camera de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal.
Polițiștii încă efectuează cercetări, dar din datele preliminare de la fața locului a rezultat că femeia a fost lovită pe o trecere de pietoni de un autoturism care nu i-a acordat prioritate. O ambulanță a sosit la locul accidentului, echipajul medical acordându-i femeii primul ajutor. Primele indicii arată că aceasta a fost rănită ușor. Polițiștii continuă cercetările pentru identificarea tuturor împrejurărilor privind producerea acestui accident rutier, în vreme ce femeia a fost transportată cu o ambulanță la spital.
(Foto cu caracter ilustrativ)

La intrarea pe Aleea Zânelor din Câmpina a apărut un indicator rutier montat pe un stâlp care împiedică accesul autoturismelor pe trotuare.

În urmă cu puțin timp, pe DN1, în apropierea localității Băicoi, a avut loc un accident rutier spectaculos.

Polițiștii prahoveni au pus în executare, în dimineața zilei de 4 martie 2026, patru mandate de percheziție domiciliară, în mai multe locații din județul Prahova, într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de tâlhărie.

Un incendiu puternic a izbucnit în această noapte, în jurul orei 1.00, în localitatea Dițești, din comuna Filipeștii de Pădure.