Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă zilele trecute pe Strada Voila, în apropierea Spitalului de Psihiatrie.
După cum se poate observa și din imagine, în urma - cel mai probabil - realizării unui racord, mai bine de jumătate din stradă este traversată de un șanț destul de adânc. ”De vreo două luni este această situație și șanțul se tot adâncește... Nu este nici măcar semnalizat, iar pentru cei care nu vin frecvent aici, este ca o surpriză neplăcută!”, ne-a scris cititorul nostru.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

În după-amiaza zilei de joi, 8 ianuarie 2026, la intrarea în Câmpina dinspre comuna Cornu s-a produs un accident rutier soldat, din fericire, fără victime.

Pe DN1, la km 111, la Comarnic, a avut loc în cursul zilei de joi un accident rutier soldat cu pagube materiale, în care a fost implicat un ansamblu de vehicule.

Pompierii militari din cadrul Punctului de Lucru Balta Doamnei, alături de echipaje de la Detașamentul 2 Ploiești și SVSU Drăgănești, acționează, în aceste momente, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o gospodărie din comuna Drăgănești, satul Hătcărău.

Zilele libere și apariția zăpezii i-au determinat pe mulți să ia calea muntelui. Unii dintre ei au avut nevoie, însă, de servciile salvatorilor montani.