Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 câteva imagini realizate chiar luni, 19 august, pe Strada Popa Șapcă, din cartierul Muscel.
Cititorul nostru ne-a semnalat că este o conductă spartă de mai bine de două luni, dar în ciuda sesizărilor, nimeni nu pare interesat de ceea ce se întâmplă aici. Mirosul este din ce în ce mai insuportabil, țânțarii se simt în largul lor, în vreme ce omenii sunt exasperați că nu-i ajută nimeni!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Tribunalul Prahova a respins pe 30 decembrie contestația formulată de comisarul-șef de poliție Ion Laurențiu Iordan care a fost acuzat de tentativă de viol în incinta Școlii de Agenți de Poliție "Vasile Lascăr" Câmpina.

Chiar dacă este o perioadă a sărbătorilor, chiar dacă peste noi vin tot felul de coduri meteorologice, totuși, ecourile documentarelor privind mersul justiției nu s-au stins și încă mai sunt oameni care privesc foarte circumspect ceea ce se întâmplă în această putere a statutului român.

Singura condiție din proiectul legislativ depus zilele trecute în Parlamentul României pare a fi obligativitatea ca blocul să fie construit înainte de 1990.

În perioada sărbătorilor de iarnă, caracterizată de un trafic rutier intens, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Prahova au intensificat activitățile de prevenire, monitorizare și control, pentru asigurarea respectării legislației rutiere și siguranței participanților la trafic.