Accidentul s-a produs marți după-amiază, puțin după ora 17.00, pe Strada B.P. Hasdeu din municipiul Câmpina. Potrivit Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, fetița a fost acroșată de un autoturism chiar pe trecerea de pietoni. Din fericire, copilul nu a suferit răni grave, este lovită la mână și la picior și i se acordă îngrijiri medicale în ambulanță.
Conducătorul auto se pare că nu a observat copilul care traversa strada, dar din fericire autoturismul nici nu avea viteză mare. Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest de către echipajul de poliție care s-a deplasat la locul accidentului, iar rezultatul a fost negativ. Vom reveni.
Duminică, după orele prânzului, echipa câmpineană Muscelul a poposit pe cocheta arenă de la Strejnic, unde juca pe vremuri Conpet-ul în Liga a 3-a.
Tricolorul Breaza a reușit o victorie spectaculoasă, le un teren greu, în fața unei formații care va face multe victime în această serie.
Continuăm împreună cu Agenția Matos Imobiliare Câmpina prezentarea unor aspecte importante pentru orice persoană implicată într-o tranzacție imobiliară. Și vom discuta despre o problemă esențială în alegerea proprietății: ce primează prețul sau locația?
Asociația Câmpina Curată a sesizat mai multe instituții ale statului cu privire la depozitarea unor mari cantități de deșeuri provenite din construcții (demolări) pe Strada Fabricii din municipiul Câmpina.