CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Circulația feroviară, afectată din cauza unor copaci căzuți peste terasament în zona Predeal - Timișul de Sus

- Actualitate -

Circulația feroviară, afectată din cauza unor copaci căzuți peste terasament în zona Predeal - Timișul de Sus

UPDATE - Traficul feroviar a fost reluat pe un fir. Se intervine în continuare pentru degajarea copacilor căzuți peste liniile ferate.

Mai mulți arbori s-au prăbușit pe terasamentul căii ferate din cauza vântului puternic. Ciculația feroviară pe magistrala 300, între Predeal și Timișul de Sus este complet blocată, iar echipajele de intervenție încearcă să elibereze liniile pentru ca traficul feroviar să poată fi reluat măcar pe un fir. Mai multe trenuri sunt oprite pe traseu, atât pe Valea Prahovei, cât și dincolo de Timișul de Sus și se înregistrează întârzieri importante în traficul rutier.

Vă reamintim faptul că zonele montane din 14 județe (inclusiv nordul Prahovei) sunt sub incidența unui cod roșu de viscol din noaptea de duminică spre luni, ora 2.00, până luni la ora 18.00. De asemenea, în mai bine de jumătate din țară este valabilă avertizarea de cod portocaliu de vânt puternic, iar cealaltă jumătate (sudul țării) se află sub incidența codului galben.
(Foto - tabela electronică din Gara Câmpina)


24 Feb 2020 09:28 4258 vizualizari


Comentarii






167 vizualizari 08 Dec 2025 11:35 Blocurile de lângă Școala de Poliție Câmpina nu au apă nici acum. Oamenii au intrat în a noua zi fără apă!

Blocurile de lângă Școala de Poliție Câmpina nu au apă nici acum. Oamenii au intrat în a noua zi fără apă!

Reluarea furnizării apei la nivelul municipiului Câmpina se face treptat, mai ales după ce au fost o serie de probleme cu avariile la rețeaua învechită.

citeste mai mult
444 vizualizari 08 Dec 2025 09:34 Podul rutier de la Zorile, din ce în ce mai șubred...

Podul rutier de la Zorile, din ce în ce mai șubred...

Pe râul Doftana, despre care s-a discutat atât de mult în ultima vreme, în contextul crizei apei prin care au trecut Câmpina și alte localități din zonă, se află mai multe poduri.

citeste mai mult
1241 vizualizari 07 Dec 2025 21:10 Situația alimentării cu apă în zona Câmpina duminică, ora 20.00

Situația alimentării cu apă în zona Câmpina duminică, ora 20.00

HidroPrahova a publicat o situație actualizată a furnizării apei în municipiul Câmpina și în celelalte localități afectate de criza apei. Iată situația duminică, la ora 20.00:

citeste mai mult
870 vizualizari 07 Dec 2025 18:58 Val de teorii conspiraționiste în jurul barajelor. Câmpina, în mijlocul curentului alarmist

Val de teorii conspiraționiste în jurul barajelor. Câmpina, în mijlocul curentului alarmist

Barajele din România au devenit subiectul unui val de controverse și teorii conspiraționiste.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV